سومین وبینار قطب کشوری نانو با حضور ۹۷۰ دانش‌آموز آغاز شد

تهران-ایرنا-سومین وبینار قطب کشوری نانو، مستقر در پژوهشسرای ابن‌سینا منطقه۱۵ پایتخت با حضور ۹۷۰ دانش‌آموز که حدود ۹۰ درصد پایه نهم و دهم و ۱۰ درصد پایه‌های هشتم و یازدهم و دوازدهم هستند آغاز شد.

به گزارش ایرنا از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه ۱۵ شهر تهران، مسئول پژوهش سرای ابن‌سینا روز یکشنبه گفت: این برنامه در پنج روز تدارک دیده شده است که روز شنبه(۱۴ تیرماه) با حضور مسئولان آموزش و پرورش افتتاح شد و در ادامه جلسه آموزشی وبینار با حضور مدرسین انجام شد، آموزش‌ها تا چهارشنبه ۱۸ تیرماه ادامه خواهند داشت.

زهرا نیازی افزود: ۲۱ تیرماه آزمون علمی جامع از محتواهای مطرح شده وبینار برگزار می‌شود و گواهی حضور این رویداد علمی از سوی قطب کشوری نانو به پذیرفته‌شدگان آزمون که حضور فعال داشته‌اند، تعلق خواهد گرفت.

 مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۵ شهر تهران نیز در همین ارتباط گفت: برگزاری وبینارهای علمی، فرصت یادگیری و فراهم کردن زمینه تربیت‌پذیری برای دانش‌آموزان است تا با تعمیق یادگیری از مرحله دانش و حافظه‌محوری فاصله بگیرند و به مراحل درک و تجزیه و تحلیل برسند.

 سعیدشهریاری همچنین هدف از برگزاری وبینار نانو را  فراهم کردن بستر مناسب برای شناسایی دانش‌آموزان مستعد و ارتباط آنان با مراکز علمی و دانشگاهی در جهت تربیت متوازن چندساحتی دانست.

براساس این گزارش، برنامه سومین وبینار قطب کشوری نانو روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه با موضوع «راهنمای تهیه مقالات»(مقدماتی) با محور  آشنایی با ساختار نگارشی مقالات علمی -پژوهشی به شکل کلی و تشریح شیوه‌نامه مسابقه کشوری نانو برای شرکت در بخش مقاله علمی با تدریس فاطمه استاداسماعیلی و زهرا بختیاری کارشناسان قطب کشوری نانو، «ایده‌پردازی در دنیای نانو» با محور تعریفی از ایده‌های خوب و کاربردی و راه‌های تشخیص آن و مثال‌هایی از ایده‌پردازی‌های مفید دانش‌آموزی در حوزه نانو با تدریس رسول عبدالله میرزایی رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه شهید رجایی برگزار شد.

«معرفی آزمایشگاه نانو» با محور آشنایی با محیط آزمایشگاهی و برخی ابزارهای‌های پرکاربرد آن روز دوشنبه(۱۶ تیرماه)ساعت ۱۱ تا ۱۲ با تدریس زهرا بختیاری و فاطمه استاداسماعیلی، راهنمای تهیه مقالات(پیشرفته) با محور آشنایی با رفرنس‌نویسی در مقالات و آشنایی با جست و جوی پیشرفته روز سه‌شنبه(۱۷ تیرماه) ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ با تدریس مریم کریمیان و «گزارش‌نویسی و مستندسازی» و «کتابچه مصور نانو» با محور ارایه اصول گزارش‌نویسی و مستندات علمی و راهنمای تهیه کتابچه مصور روز چهارشنبه(۱۸ تیرماه) ساعت ۱۵ تا ۱۶ با تدریس رسول عبدالله میرزایی، زهرا بختیاری و فاطمه استاداسماعیلی برگزار می‌شود.

پژوهشسرای ابن‌سینا در میدان خراسان، خیابان خاوران، ایستگاه امیرسلیمانی، اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۵، ساختمان شماره ۲ واقع شده و علاقه‌مندان برای اطلاع از برنامه‌ها و فعالیت‌های این پژوهشسرا می‌توانند به نشانی http://pse.tehsch۱۵.ir/ مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =