کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت تصویب شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت در جلسه این کمیسیون خبر داد.

مهدی طغیانی با اشاره به جلسه امروز یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ایرنا، گفت: دستور جلسه امروز بحث سهام عدالت بود که ۲ موضوع در این زمینه مطرح شد و کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: آیین‌نامه‌ای برای بحث راهبری کار واگذاری سهام عدالت و آزادسازی آن تدوین شده که به نظر کمیسیون این آیین‌نامه ایراداتی دارد.

طغیانی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر هم بحث جاماندگان سهام عدالت هستند که بخشی از آنها تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی قرار دارند به افراد تحت پوشش افزوده شده‌اند و یا متولدین این دوره هستند و یا اینکه در همان مرحله اول هم به آنها تخفیفی داده نشده است.

وی افزود: بحث این است که این تعداد باید تحت پوشش قرار گیرند. بخشی نیز مربوط به دهک‌هایی است که مشمول بودند و افرادی در آن جاماندگی دارند و یا خود آنها در موعد مقرر مراجعه نکردند و یا به هر دلیل احصاء نشده بودند و در کمیسیون اقتصادی مجلس بحث شد که این افراد نیز، مشمول طرح قرار گیرند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش دیگر طرح ساماندهی سهام عدالت هم مربوط به آیین‌نامه آزادسازی، تعیین تکلیف تعاونی‌ها و نحوه آزادسازی سهام به شکل مستقیم و غیرمستقیم بود. افرادی که آزادسازی سهام عدالت را به‌شکل مستقیم انتخاب کرده‌اند با چه برنامه‌ای بتوانند وارد شوند که البته بخش‌هایی از آن در حال اجرا است.

طغیانی عنوان کرد: البته در آیین‌نامه آزادسازی، بیشتر افرادی که آزادسازی سهام عدالت را به شکل غیرمستقیم انجام داده‌اند و همچنین تعیین تکلیف شرکت‌های سهام عدالت استانی مدنظر کمیسیون قرار دارد. این موضوع در مرحله پیشرفت بوده و کلیات آن به ‌تصویب کمیسیون رسیده است و به محض اینکه جزییات آن نیز مصوب شود، اطلاع‌رسانی بیشتر در این زمینه صورت خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =