۶۰ میلیون تومان آورده اولیه متقاضیان مسکن ملی قم

قم – ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: براساس تصمیم شورای تامین مسکن استان میزان آورده اولیه متقاضیان مسکن ملی در قم ۶۰ میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری روز یکشنبه در اولین جلسه شورای تامین مسکن استان اظهار داشت: براساس ظرفیت اعلامی، در مرحله اول طرح اقدام ملی چهار هزار و ۴۰۰ نفر در استان قم ثبت‌نام کرده‌اند که پالایش اولیه آن‌ها انجام‌شده است.

وی افزود: ثبت‌نام کنندگان مرحله اول شهر قم چهار هزار نفر بوده‌اند که ازاین‌بین تعداد ۲ هزار و ۱۵۵ نفر تایید اولیه و تعداد یک هزار و ۸۴۵ نفر رد شدند.

صبوری اضافه کرد: بررسی مجدد وضعیت رد شدگان مرحله اول که اعتراض خود را ثبت نموده‌اند در دست انجام است و به‌زودی نتایج اعتراض آن‌ها اعلام و در صورت تایید به فرآیند ثبت‌نام و پذیرفته‌شدگان اضافه و ملحق خواهند شد.

وی گفت: برای ۲ هزار و ۱۵۵ نفر تایید شده مرحله اول به‌طور متناوب و گروه‌گروه پیامک مراجعه به بنیاد مسکن و برای تعداد حدود ۳۰۰ نفر  از آن‌ها پیامک افتتاح حساب ارسال‌شده است.

صبوری با اشاره به این‌که برای تمامی افراد تایید شده به‌مرورزمان پیامک افتتاح حساب ارسال خواهد شد، خاطرنشان کرد: پیامک بعدی، اعلام واریز آورده اولیه متقاضیان به مبلغ ۶۰ میلیون تومان خواهد بود.

به گفته دبیر شورای تامین مسکن استان قم، افراد به‌محض دریافت پیامک واریز وجه، ظرف مدت ۱۵ روز کاری مبلغ ۴۰ میلیون تومان به شماره‌حسابی که قبلا برای آن‌ها پیامک شده است واریز خواهند کرد و بعد از گذشت یک ماه از آن، ۲۰ میلیون باقی‌مانده باید به‌حساب واریز شود.

صبوری در بخش دیگری از سخنان خود، به‌ضرورت توجه به تجربه مسکن مهر اشاره کرد و ادامه داد: احداث زیرساخت‌ها از قبیل آب، برق، گاز و تلفن قبل از انجام احداث مسکن باید موردتوجه قرار بگیرد و از دستگاه‌های خدمات رسان و زیربنایی درخواست کرد در این زمینه همکاری لازم به عمل‌آورند.

وی در خصوص ورود تعاونی‌ها به ساخت‌وساز طرح اقدام ملی استان قم گفت: تجربه مسکن مهر نشان داد استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در امر ساخت‌وساز موفق نبوده است و بنا بر تصمیم شورای تامین مسکن استان قم، با ورود تعاونی‌ها به ساخت‌وساز طرح اقدام ملی مخالفت شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بابیان این‌که در خصوص مسکن مددجویان بهزیستی اقداماتی در دست انجام است افزود: در راستای طرح اختلاط اجتماعی، و حضور گروه‌های مختلف درآمدی در طرح اقدام ملی مسکن، دست‌کم ۲۰ درصد سهم طرح اقدام ملی با حداقل آورده و حداقل متراژ و مشاعات در اختیار مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) قرار خواهد گرفت.

وی گفت: البته این شرایط  حمایتی برای افرادی است که در طرح اقدام ملی مسکن استان قم ثبت‌نام کرده باشند و خارج از سامانه ثبت‌نام، امکان واگذاری مسکن به مددجویان فوق نخواهد بود.

وی در پایان بابیان این‌که نتایج پالایش اولیه ثبت‌نام کنندگان مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن استان قم(امیرکبیر) به‌زودی اعلام خواهد شد، تاکید کرد: جابجایی و تغییر محل درخواست مسکن به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نخواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها