افزایش ۱۲ سانتی‌متری سرانه ورزشی استان تهران

تهران- ایرنا- اگرچه زیرساخت‌های ورزشی با تراکم جمعیتی استان تهران متناسب نیست اما بهبود این وضعیت دیرینه در دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفته و سرانه ورزشی استان با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های اقتصادی از ۴۶ سانتی‌متر به ۵۸ سانتی‌متر افزایش یافته است. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که این افزایش سرانه نتیجه بهره‌برداری از ۹۲ طرح عمرانی - ورزشی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم است.
به گفته «رضا گلمحمدی» ساختمان‌های چندمنظوره، زمین‌های روباز ورزشی در شهرستان‌های کم‌برخوردار، استادیوم هفت‌هزار نفری اسلامشهر و پنج استادیوم پنج هزار نفری چمن در سطح شهرستان‌های استان از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود. 
وی با تاکید بر اینکه با ساخت این مجموعه‌های ورزشی یکهزار و ۴۴۰ متر به سرانه ورزشی استان افزوده شده است، اضافه کرد: برای افزایش این میزان سرانه ورزشی حدود ۱۰۶ میلیارد تومان از طریق اعتبارات استانی و ملی هزینه شد.
وی با بیان اینکه سرانه ورزشی مکان‌های متعلق به وزارت ورزش در سطح کشور حدود ۷۵ سانتی‌مترمربع به ازای هر نفر است، اظهار داشت: رسیدن به این سرانه در استان تهران تا پنج سال آینده امکانپذیر است.
وی با اشاره به اینکه از سیاست‌های مهم دولت بهره‌گیری از مشارکت بخش‌خصوصی است، اضافه کرد: استادیوم‌های پنج هزار نفری استان تهران با هزینه ۳۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی در دولت تدبیر و امید احداث شده است و فراهم‌سازی شرایط برای بهره‌مندی بیش از پیش از این ظرفیت دنبا می‌شود.
گلمحمدی بیان کرد: افزایش مشارکت ۳۰ درصدی در ورزش همگانی، افزایش ۴۰ درصدی برنامه‌های نشاط و تندرستی ویژه زنان، دستیابی به ورزش پاک از طریق اجرای مسئولیت‌های اجتماعی زیست محیط و ساماندهی ۸۰ سازمان مردم‌نهاد در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و آموزشی نیز از مهم‌ترین اتفاق‌هایی است که طی دولت تدبیروامید در ورزش استان تهران رخ داد.
در حال حاضر پنج هزار و ۲۰۰ مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی در سطح استان تهران فعال است و بدون‌شک بخش خصوصی از ظرفیت قابل توجه برای توسعه فضاهای ورزشی، آن هم با توجیه اقتصادی مناسب در سطح استان تهران برخوردار است.
مسوولان استانی و کشوری نیز در حالی بر توسعه زیرساخت‌های لازم برای جمعیت روبه افزایش استان تهران تاکید دارند که بخش خصوصی را در کنار خود می‌بینند و شرایط را برای کارآفرینی آنان در حوزه ورزش نیز فراهم کرده‌اند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =