محقق چینی: جهان باید فشار حداکثری آمریکا برملت ایران را محکوم کند

پکن – ایرنا - «وو جنگ» محقق موسسه علوم اجتماعی چین با بیان اینکه « ایران در همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی شفاف بوده و برجام را نقض نکرده است»، تاکید کرد که انتظار می رود جهان اقدامات آمریکا مانند نقض برجام و خروج یک جانبه از این توافق بین المللی و اعمال تحریم و فشار حداکثری بر مردم ایران را که مغایر قوانین بین المللی هستند، محکوم کند.

استاد دانشگاه شرق چین روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت که آمریکا با مشکلات عدیده داخلی مواجه است اما همچنان سیاست مقابله را برای جلوگیری از پیشرفت و توسعه ایران و افزایش مشکلات و سختی های مردم ایران دنبال می کند.
وی به حمایت ها و تلاش های چین و روسیه برای حمایت از ایران و حراست از برجام در اجلاس های بین المللی مانند نشست اخیر شورای حکام آژانس اشاره کرد و گفت که غربی ها با نادیده گرفتن اقدامات صلح آمیز ایران و پایبندی به تعهداتش تحت فشار آمریکا پیش نویس قطعنامه ای را علیه ایران به شورای حکام آژانس ارائه کردند.
این اقدام غیرمسئولانه وغیرقانونی سه دولت اروپایی ( آلمان، انگلیس و فرانسه )در ارائه پیش نویس قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با مخالفت ایران و برخی کشورها از جمله چین مواجه شد.
« ووجنگ» درعین حال گفت که معتقد است حتی اگر فشار آمریکایی ها نبود، غربی ها به دلیل حس « برتری جویی» که ریشه در تاریخ آنها دارد، به این درشورای حکام آژانس رای می دادند.
محقق چینی تصریح کرد: صدها سال است غربی ها سیاست سلطه جویی را دنبال می کنند وهمه توان خود را بکار گرفته اند تا بین کشورها فاصله ایجاد کنند.
استاد دانشگاه شرق چین با بیان اینکه ایران همواره به همکاری هایش ادامه داده و به سیاست استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای پایبند بوده است، تاکید کرد که باید سازوکاری که منافع و امنیت ملی ایران را تضمین می کند، ایجاد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =