دستورالعمل‌های بهداشتی کنکور دکتری ۹۹ اعلام شد

تهران- ایرنا- سازمان سنجش آموزش کشور دستورالعمل‌های بهداشتی کنکور دکتری ۹۹ را اعلام کرد.

در اطلاعیه روز یکشنبه سازمان سنجش خطاب به داوطلبان آمده است: براساس آخرین اطلاعات درباره راه های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه های برگزاری آزمون، انتظار می رود موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی خود، سایر داوطلبان و خانواده های خود، آن را رعایت کنید.

در این اطلاعیه آمده است: داوطلبان زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند و به موقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود.

سازمان سنجش همچنین افزود: داوطلبان برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکرده و از تردد بی مورد در محل آزمون جدا خودداری کنند. همچنین هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنند.

سازمان سنجش تاکید کرد:‌همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و ... معذور هستند. بنابراین به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جدا خودداری شود.
طبق دیگر دستورالعمل سازمان سنجش، به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد بود.
داوطلبان باید در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جدا خودداری و برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنند.
داوطلبان همچنین از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جدا خودداری و هنگام عطسه یا سرفه از دستمال کاغذی استفاده کنند و در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده شود.
این اطلاعیه می افزاید: در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) اقدام به صحبت کنند.
سازمان سنجش در ادامه تاکید کرد: به پیام هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و در جلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل شود.
افراد لوازم التحریر مورد نیاز از قبیل مداد، تراش و پاک کن به همراه داشته باشند؛ این سازمان تاکید کرد که رد و بدل کردن این لوازم در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.
پاک کردن و ضدعفونی دست بعد از درج اثر انگشت در پاسخنامه با پدالکلی (که توسط حوزه امتحانی به فرد تحویل می‌شود) حتما انجام شود.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده شود.

نحوه برگزاری آزمون برای داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا
سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد به منظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ که دچار بیماری کرونا شده‌اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرده است.
داوطلبان لازم است از روز جمعه ۲۰ تا ۲۱ تیرماه جاری با مراجعه به درگاه اینترنتی این سازمان (بخش آزمون دکتری) فرم خوداظهاری را تکمیل و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری کنند.
سازمان سنجش با توجه به پیش بینی های به عمل آمده برای این داوطلبان در بیمارستان و یا در محل امنی که وزارت بهداشت در شهرهای محل برگزاری آزمون تعیین می کند، آزمون برگزار خواهد کرد.

آزمون دکتری سال ۹۹ روز ۲۶ تیر ماه برگزار می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha