تمامی کارکنان بنادرتجاری ومسافری هرمزگان باید ماسک بزنند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: براساس تصمیم اتخاذشده درستاد ملی مقابله با کرونا از امروز ۱۵ تیرماه، استفاده از ماسک درتمامی بنادر تجاری و مسافری استان الزامی بوده و ورود تمامی کارکنان، پیمانکاران و ارباب رجوع به بندر و شهرک‌های مسکونی منوط به استفاده از ماسک هستند.

الله مراد عفیفی پور روز یکشنبه در نشست فوق العاده شورای معاونان اداره کل بنادر ودریانوردی هرمزگان افزود: مرکز ایمنی، بهداشت ومحیط زیست (HSE ) بنادر، یگان حفاظت و شرکت‌ها نیز در این راستا ملزم به پایش میدانی وبرخورد با افراد خاطی که سلامت افراد را تهدید می‌کنند، هستند.

وی تهیه و نصب تابلوهای هشدار دهنده در زمینه ممنوعیت ورود افراد بدون ماسک به داخل بنادر، تهیه برشورهای آموزشی نحوه استفاده و ضرورت استفاده از ماسک، تعیین سهمیه ماسک برای تمامی کارکنان و توزیع به شکل هفتگی، انعقاد قرارداد با کارگاه‌های تولید ماسک استان باهدف فعال سازی و حمایت از صنایع استانی، الزام فروشگاه‌های داخل بندر و شهرک‌های مسکونی جهت تهیه ماسک و اقلام بهداشتی را از جمله اقداماتی برشمرد که به صورت مداوم مورد پایش وارزیابی قرار می‌گیرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی همچنین برضرورت حضور حداقلی کارکنان براساس بخشنامه ‌ای ابلاغی از سوی استانداری هرمزگان تاکید کرد و گفت: رعایت فاصله اجتماعی چه در محل کار و چه درسفرهای دریایی تا رسیدن به شرایط مطلوب بایستی اجرا شود.

عفیفی پور یادآورشد: تمامی دوره‌های آموزش دریانوردی نیز که به شکل حضوری برگزارمی‌شد تا اطلاع بعدی لغو و تنها دوره‌های تئوری به شکل مجازی انجام می‌شود.

وی گفت: استفاده از ماسک درشرایط  خاص کرونایی درهرمزگان به عنوان مسوولیت اجتماعی و مشی اخلاقی به شمارمی‌آید که انجام این مهم درکاهش آمار ابتلا به این ویروس و سلامت افراد بسیار تاثیرگذر است.

براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا استفاده از ماسک برای حفظ سلامتی خود و دیگران از امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه در استان هرمزگان و کشور اجباری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =