کنگره بین المللی امام سجاد(ع) صحیفه سجادیه را به جهانیان معرفی کرد

بندرعباس- ایرنا- معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کنگره کانون‌های مساجدکشور با بیان اینکه تا پیش از برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، کمتر درسطح جهان به صحیفه سجادیه پرداخته شده بود گفت: این کنگره درطول 10 سال برگزاری به خوبی توانسته به این خلا درسطح کشور و حتی بسیاری از کشورهای جهان پاسخ دهد.

سعید سعادتی روز یکشنبه درنشست بررسی راهکارهای ترویج معارف سیدالساجدین درقالب دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) که به صورت مجازی با حضور اعضای ستاد برگزاری کنگره و معاونان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزارشد، افزود: امروز دنیا از خلاء معنویت به شدت رنج می‌برد و تشنه صحیفه سجادیه امام سجاد(ع) ومعارف حقه اهل بیت(ع) هستند.

وی بیان داشت: امروز هم که به واسطه شیوع ویروس کرونا درهمه کشورهای دنیا، ارتباطات قطع شده، ویژه برنامه‌های بخش بین الملل کنگره امام سجاد(ع) می‌تواند این تهدید را به فرصت تبدیل کند.

معاون ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با بیان اینکه امام سجاد(ع) اسوه معنویت، عقلانیت و مقاومت است، عنوان کرد: این موضوع می‌تواند به عنوان شعار دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) انتخاب شود.

وی با یادآوری این‌که بیشتر مخاطبان کنگره درگذشته قشر نخبگان جامعه بودند، گفت: امسال فرصتی است که دوره آموزشی سفیران ولایت که درراستای تحقق گام دوم انقلاب برگزار خواهد شد، با حضور قشرهای تاثیرگذاری همچون نوجوانان، هنرمندان و فعالان فضای مجازی برگزار شود.

این مسوول فرهنگی برتوجه ویژه به تولیدات فاخری نظیر کلیپ، پوستر، عکس نوشته، موشن گرافی و طرح‌های گرافیکی با موضوع امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه در کنگره دهم تاکید کرد.

وی همچنین، نشست با مسوولان استانی بویژه نماینده ولی فقیه دهرمزگان و رییس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین المللی سجاد با روسای صدا وسیمای کشور، سازمان فرهنگ و ارتباطات و رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع) درراستای همکاری، مشارکت و هم‌افزایی در برگزاری این رخداد مهم فرهنگی معنوی را پیشنهاد داد.

معاون فرهنگی هنری ستاد بین المللی کنگره امام سجاد(ع) با اشاره به همزمانی کنگره دهم با هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: امسال گنجینه ۴۰ سال مقاومت نیز پیش روی ملت ماست و دربرنامه‌های داخلی و برون مرزی می‌توان در کنار معرفی شخصیت نورانی امام سجاد(ع)، گوشه‌هایی از دفاع مقدس را برای آزادگان کشورهای مختلف نشان داد.

سعادتی با اشاره به 10 ساله شدن کنگره بین المللی امام سجاد(ع) تاکیدکرد: پس از یک دهه تلاش در راستای ترویج معارف امام سجاد(ع) باید برنامه‌های محتوایی 10 دوره گذشته به تولیدات فاخر تبدیل و به جامعه عرضه شود.

وی اظهارکرد: ستاد هماهنگی کانون فرهنگی هنری مساجد کشور همچون سال‌های گذشته با تمام ظرفیت‌ها در برگزاری دهمین کنگره در سطح ملی و بین‌المللی همکاری خواهد کرد.

سعادتی در پایان از استان هرمزگان به جهت پرداختن به ابعاد مختلف سیره امام زین العابدین(ع) و معرفی صحیفه سجادیه به دنیا قدردانی کرد.

دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به شکل وبینار برگزارشود

بندرعباس- ایرنا- معاون ساماندهی وشبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور نیز در این نشست برگزاری وبینارها با حضور اساتید ملی و بین المللی به عنوان تجربه موفق ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد در دهه کرامت سالجاری نام برد و گفت: دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) می‌تواند از این تجربه بسیار خوب بهره ببرد.

مرتضی طاهریان خطاب به اعضای ستاد برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) افزود: امروز تمام علاقه‌مندان به امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه انتظار دارند از آن‌ها در زمینه‌های فکر، ایده، طرح و پیشنهاد برنامه‌ای با ظرفیت هیات اندیشه ورزی پشتیبانی کنید.

وی پیشنهاد داد: بسیار شایسته است که کنگره بین المللی حلقه وصلی شود بین همه فعالان و مراکز از جمله کانون‌های فرهنگی هنری، هیات‌های مذهبی، موسسه‌های خیریه و افرادی که به نام امام سجاد(ع) شود و با همکاری یکدیگر شبکه مراکز امام سجاد(ع) را راه اندازی کنید.

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور

وی از طرح نذر امام سجاد(ع) به عنوان احیا کننده سیره اجتماعی آن حضرت یاد کرد و گفت: این طرح از سال‌های گذشته به شکلی شایسته درهرمزگان کلید خورد اما انتظار می‌رود که با یک هدف‌گذاری، آثار وبرکات آن ابتدا در خود هرمزگان و سپس در منطقه و تمام کشور جاری شود.

طاهریان ابرازامیدواری کرد: این طرح ارزشمند برای همیشه ماندگار شود و شیرینی و حلاوت آن برای مردم نیز ماندگارتر خواهد بود. 

وی در ادامه بر رایزنی با سازمان اوقاف و امور خیریه د راستای هدایت نیت واقفان به سمت ایجاد وقف‌هایی برای احیای معارف امام سجاد(ع) و ترویج صحیفه سجادیه تاکیدکرد وافزود: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز با ظرفیت پرتال بچه‌های مسجد آمادگی دارد که دربرنامه‌های آموزشی و مسابقه‌ای معارف امام سجاد(ع) با محوریت «ستاد فهمای» استان هرمزگان درطول سال درراستای ترویج معارف سجادیه و صحیفه مشارکت داشته باشد.

کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در بستر فضای مجازی برگزارمی‌شود

دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) نیز با  قدردانی از ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به عنوان یکی از برگزارکنندگان اصلی کنگره، گفت: با توجه به شرایط کنونی، باید از تجارب ارزشمند دیگر نهادها و مراکز باید به بهترین شکل استفاده کنیم.

علی علامه زاده خاطرنشان کرد: دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از ۱۲ تا ۲۵محرم با توجه به شیوع ویروس کرونا در قالب‌های نوین و به صورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

کنگره بین المللی امام سجاد(ع) هرساله مصادف با 25 محرم سالروز شهادت سید الساجدین امام سجاد(ع) و با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان در هرمزگان برگزارمی‌شود اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا این رخداد بزرگ فرهنگی به صورت مجازی انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =