مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان: گندمکاران فریب دلال‌ها را نخورند

همدان- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان با اشاره به آغاز فرآیند خرید تضمینی گندم به کشاورزان توصیه کرد: محصول خود را فقط به مراکز خرید تحویل داده و فریب وعده‌های وسوسه‌انگیز دلال‌ها را نخورند. 

مسعود بکائی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دلال ها با ایجاد شایعه و شک و تردید گندمکاران را تحت تاثیر قرار می دهند و محصولشان را خریداری می کنند.

وی تاکید کرد: گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری و بهای آن به صورت الکترونیکی به حساب فروشندگان در بانک کشاورزی واریز می شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان گفت: یک هفته از آغاز خرید تضمینی در این استان می گذرد و تا عصر دیروز پنج هزار و ۷۰۰ تن گندم با نرخ ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای یک کیلوگرم گندم تحویل مراکز خرید شده است. 

بکائی خاطر نشان کرد: به محض اینکه دهقانان محصول خود را به مراکز خرید تحویل می دهند در یک صف سراسری نوبت دهی و سمن معامله به حسابشان واریز می شود و بی تردید این شیوه مطمئن ترین روش فروش گندم است.

وی افزود: تاکنون چهار و نیم میلیارد تومان بهای گندم به کشاورزان همدان پرداخت شده و مابقی براساس نوبت تعریف شده در حال پرداخت است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان به کشاورزان توصیه کرد: به شایعه دلال ها مبنی بر سختگیری مراکز خرید و پرداخت دیرهنگام بهای گندم توجه نکنند و فریب وعده های این قشر را نخورند تا دچار ضرر و زیان نشوند.

طبق گزارش سازمان جهاد کشاورزی امسال ۷۵۰ هزار تن گندم از مزارع استان همدان برداشت می شود و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته دولت می تواند ۵۲۰ هزار تن گندم از دهقانان این استان خریداری کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =