استاندار فارس: عادی پنداشتن کرونا، خطر شیوع آن را بیشتر می‌کند

شیراز- ایرنا- استاندار فارس، با اشاره به تشدید روند شیوع کرونا در این استان گفت: اینگونه نیست که تصور کنیم این بیماری تمام شده است، همچنین عادی پنداشتن کرونا خطر شیوع آن را در جامعه بیشتر می‌کند.

عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش فارس در شیراز افزود: دستگاه‌هایی که دارای سامانه اختصاصی ارسال پیامک هستند باید فعال شوند و پیام‎های حاوی مطالب هشدار دهنده و آموزشی در زمینه بیماری کرونا برای شهروندان ارسال کنند.
وی ادامه داد: با توجه به نقش و جایگاهی که آموزش و پرورش در زمینه آموزش و همکاری با سایر دستگاه‌ها برای پیشگیری از تشدید این بحران دارد، می‌تواند کمک موثری به جامعه کند  و مطالب آموزشی را به اولیا، دانش‌آموزان و فرهنگیان منتقل کند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: استان های تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.
سیما سادات لاری اظهارداشت :‌استان های خوزستان، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی گفت: تا ۱۴ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی که یک هزار و ۱۴۸ مورد بستری شدند.
لاری با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۴۰۸ نفر رسید.وی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آموزش و پرورش از حاشیه‌ها دور نگه داشته شود
استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم دور نگاه داشتن آموزش و پرورش از حاشیه‌ها گفت: نباید به گونه‌ای رفتار کرد که با چالش‌های تصنعی این نهاد از وظیفه اصلی خود فاصله بگیرد.
رحیمی اضافه کرد: بر همین اساس ضرورت دارد که از تمام ظرفیت‌های قانونی، انسانی و مردمی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های آموزش و پرورش استفاده اساسی شود.
وی بر لزوم توجه به مسکن و معیشت فرهنگیان تاکید کرد و ادامه داد: مسکن یکی از هزینه‌های اصلی در سبد خانوارها محسوب می‌شود و انتظار است که آموزش و پرورش از فرصت پیش آمده در قانون و سیاست‌گذاری‌هایی که دولت در زمینه ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن در دستور کار قرار داده، استفاده لازم را ببرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha