باشگاه پارس جنوبی‌جم: راس ساعت در زمین مسابقه حاضر خواهیم بود

تهران- ایرنا- باشگاه پارس جنوبی‌جم در دومین بیانیه، حاضر نشدن تیم استقلال در شهر جم را بی‌احترامی به دیگر تیم‌های لیگ برتری دانست و اعلام کرد: امروز راس ساعت اعلام شده از سوی سازمان لیگ در زمین مسابقه حاضر خواهیم شد.

باشگاه پارس جنوبی جم در این بیانیه که روز یکشنبه منتشر شد، آورده است: تصمیم یکسویه باشگاه استقلال در سفر نکردن به شهرجم و اعلام اینکه در دیدار مقابل پارس جنوبی‌جم حاضر نخواهد شد نه تنها وجاهت فوتبال باشگاهی را زیر سوال برده بلکه این بی‌اعتنایی و نگاه بالادستی داشتن به فوتبال ایران نه برای هواداران پارس جنوبی‌جم قابل هضم است و نه برای کارشناسان و جامعه فوتبال. این باشگاه با تصمیم روز گذشته نشان داد نه تنها به ضوابط و پروتکل‌های مطروحه از سوی سازمان لیگ اعتنایی نکرد بلکه استقلالی‌ها قصد دارند برای کل فوتبال تصمیم بگیرند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اینکه یک باشگاه به واسطه حمایت و مالکیت معنوی و مدیریتی وزارت ورزش و جوانان خودش را تافته جدا بافته می‌داند یک بدعت ناصواب و به دور از عدالت است.  اینکه باشگاه پارس جنوبی از بضاعت و نفوذ در لایه‌های مدیریتی ورزش ایران فرسنگ‌ها نسبت به باشگاهی چون استقلال فاصله دارد بر هیچکس پوشیده نیست. تاکید داریم چنانچه سازمان لیگ برخلاف آیین‌نامه داخلی مسابقات ۴۸ ساعت قبل از بازی، تعویق با لغو بازی را اعلام نکند و ناظرین و داوران بازی در محل مسابقه حاضر نباشند این موضوع تخلف آشکار بوده و باشگاه پارس جنوبی ضمن تهیه مستندات در صورت عدم پیگیری ارکان قضایی فوتبال برای احقاق حق خود به مرجع رسیدگی فیفا مراجعه خواهد کرد.

باشگاه پارس جنوبی جم در این بیانیه تصریح کرد: همانطور که سرپرست فدراسیون پزشکی - ورزشی اعلام کرد که می‌بایست اسناد و مدارک بازیکنان کرونایی استقلال در کمیسیون ستاد کرونا در ورزش مورد بررسی قرار گیرد نه اینکه باشگاه استقلال صرف معرفی یکسری اسامی که گفته می‌شود بالغ بر ۶۰ نفر به اصطلاح بازیکن بدون شناسایی هویتی (داشتن کارت بازی) برای آزمایش و تست به بیمارستان یا آزمایشگاهی که اعتبار آن جای تأمل دارد همچنان مورد سوء ظن است.

این بیانیه افزود: با تمام این اتفاقاتی که از سوی باشگاه پارس جنوبی‌جم ظلم در روز روشن قلمداد می‌شود، تمام ارکان باشگاه بزرگ پارس جنوبی با اعتقاد راسخ اعلام می‌داریم که در صورت کوتاهی و اغماض از سوی تصمیم گیران در لغو احتمالی این دیدار و واگذاری آن به آینده نه تنها حاضر به تکرار و تعویق این بازی نخواهیم بود، بلکه امروز طبق مقررات رأس ساعت اعلام شده از سوی سازمان لیگ در زمین بازی حاضر خواهیم شد و در صورت عدم حضور تیم استقلال خواهان برخورد قانونی طبق مقررات هستیم و در صورتی که قانون از سوی آقایان نادیده گرفته شود با مستندات جمع‌آوری شده به فیفا شکایت خواهیم برد و باتوجه به بی‌احترامی که باشگاه استقلال به ۱۵ باشگاه دیگر لیگ برتری داشته است تا تعیین تکلیف نهایی حق عدم شرکت در ادامه رقابت‌های لیگ برتر را برای صیانت از حقوق هواداران پارس جنوبی جم را برای خودمان محفوظ می‌داریم. همچنین در اطلاعیه بعدی رونوشت نامه ارسالی به فیفا را به اطلاع عموم خواهیم رساند.

دیدار تیم‌های استقلال و پارس جنوبی جم از هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور قرار بود امروز (یکشنبه) ساعت ۲۰:۳۰ در شهر جم برگزار شود که باشگاه استقلال به دلیل ابتلا شدن تعدادی از بازیکنان خود به این شهر سفر نکرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha