۱۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83844679
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مصرف برق در خمین بیش از ۸۷ درصد افزایش یافت

خمین - ایرنا - مدیر شرکت توزیع برق شهرستان خمین از افزایش ۸۷ و نیم درصدی مصرف انرژی الکتریکی در این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: ۵۶ هزار مگاوات ساعت برق از ابتدای امسال تا کنون در این منطقه مصرف شده است.

مهدی ابراهیم‌نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ۴۹ هزار مگاوات ساعت برق پارسال درخمین مصرف شد، افزود: گرمای تابستان و ماندن مردم در خانه به دلیل شیوع کرونا استفاده از وسایل برقی و سرمایشی را افزایش داده و لازم است برای عبور از شرایط اوج مصرف روزهای گرم سال همراهی و مشارکت بیشتری از سوی مردم شکل بگیرد. 

وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال ۹ کیلومتر شبکه فرسوده روستایی با  اعتبار ۱۰ میلیارد ریال اصلاح و تعویض شد، اظهار داشت: نصب ۷۰ اصله پایه ۹ و ۱۲ متری، نصب ۱۲ دستگاه ترانس برای تامین برق مشترکان جدید، اصلاح پست هوایی و شبکه ۲۰ کیلو ولت روستای امامزاده یوجان، اصلاح شبکه فشار ضعیف روستاهای آشمیسیان و ازنوجان، و اصلاح ۲ کیلومتر شبکه فشار ضعیف شهری از دیگر اقدامات شرکت توزیع برق خمین است
مدیر شرکت توزیع برق شهرستان خمین گفت:تعویض ۱۰۰ کنتور معیوب مشترکان،  تعویض ۸۰ کنتور آنالوگ به دیجیتال ، جمع‌آوری ۴۰ مورد انشعابات غیرمجاز و رفع ضعف ولتاژ حدود ۵۰۰ مشترک شهری از دیگر اقداماتی است که امسال در این شهرستان انجام شده است.
 ابراهیم نژاد بیان کرد: تعمیر۱۰۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط ، ۴۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و تعمیر هفت دستگاه ترانس در سطح این شهرستان سبب کاهش خاموشی‌ها شده است.
وی اضافه کرد: ۱۵ کنتور هوشمند امسال برای مشترکان دیماندی  صنعتی (قدرت درخواستی ۳۰ کیلووات و بیشتر ) نصب شد و ۱۵۰ تفاهم‌نامه با این مشترکان در راستای عبور از فصل پیک بار منعقد شد.
مدیر شرکت توزیع برق شهرستان خمین افزود: ۲۳۰ مورد انشعابات خانگی و تجاری در سه ماهه نخست امسال به مشترکان شهری و روستایی فروخته شد.
ابراهیم نژاد یادآور شد: مصرف برق در خمین شامل ۵۵ درصد در بخش خانگی، ۳۰ درصد در بخش کشاورزی، و ۱۵ درصد در بخش صنایع است.
خمین در جنوب استان مرکزی واقع شده و  ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها