برگزاری مراسم عزا و عروسی در تمام نقاط استان زنجان ممنوع است

زنجان- ایرنا- دادستان زنجان گفت: برگزاری هرگونه اجتماعات و مراسم از جمله عروسی و ترحیم حتی در روستاها که زمینه شیوع ویروس کرونا را فراهم می‌کند، ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام محسن کرمی روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران تصریح کرد: این هشدار را می‌دهیم در صورت گزارش دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر برگزاری این قبیل مراسم در هر نقطه استان برابر قانون، اقدام و برخورد خواهد شد.

وی اظهار داشت: این امر در پی افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان زنجان بوده و به برگزارکنندگان مراسم عروسی و ترحیم، هشدار می‌دهیم.

حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا الزامی است، گفت: با توجه به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در استان که برابر گزارش مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، برگزاری مراسم عروسی و ترحیم از علل افزایش آمارها بوده، توجه به این موضوع و نظارت بر برگزار نشدن این چنین مراسمی الزامی است.

دادستان زنجان با اشاره به برگزاری جشن‌های عروسی در شهرها و روستاها بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی، خاطرنشان کرد: این بی‌توجهی در یکی از روستاها منجر به ابتلای ده‌ها نفر شد که سه نفر از افراد مقصر، تحت تعقیب قرار گرفته و دستور احضار آن‌ها صادر شده است.

وی تاکید کرد: صِرف اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها فقط برای حفظ سلامتی مردم است.

حجت‌الاسلام کرمی تصریح کرد: در شرایط فعلی استان و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، انتظار این است که مردم همراهی و همکاری لازم را در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با دانشگاه علوم پزشکی و ستاد استانی مبارزه با کرونا داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha