سخت‌گیری بیشتر برای استفاده از ماسک در پایتخت

تهران- ایرنا- شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از امروز، یکشنبه تمهیدات سختگیرانه‌تری برای استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس پایتخت اعمال می‌شود.

معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در این اطلاعیه که نسخه‌ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، اعلام کرده است که «این برخورد سختگیرانه به دنبال تأکید رییس‌جمهوری و شهردار تهران بر اجباری شدن استفاده از ماسک در تمامی اصناف، ادارات و ناوگان عمومی سطح شهر صورت می‌گیرد».

در این اطلاعیه آمده: هم‌اکنون در ۱۲۷ ایستگاه مترو و ٦٢ پایانه و ایستگاه اتوبوس شهر تهران ماسک به قیمت مناسب عرضه می‌شود و حتی امکان عرضه ماسک در پایانه‌های تاکسیرانی شهر هم فراهم شده است.

مجموعه مدیریت شهری و معاونت حمل و نقل و ترافیک با تأکید بر مصوبه دولت مبنی بر اجباری شدن ماسک در مترو و اتوبوس اعلام می‌دارد که «رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس و تاکسی همچنان مورد تأکید است و سخت‌گیری‌ها توسط عوامل انتظامی، پلیس مترو و یگان حفاظت شهرداری تهران اعمال خواهد شد».

در این اطلاعیه تاکید شده که از ورود افراد بدون استفاده از ماسک در تمامی ایستگاه‌های مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی ممانعت می‌شود و از این رو از شهروندان خواسته شده است تا برای حفظ سلامت خودشان، فاصله‌های اجتماعی را رعایت کنند و همکاری لازم را نیز در استفاده از ماسک در ناوگان عمومی شهر داشته باشند.

پیش از این و از ۱۰ خردادماه نیز طرح اجباری استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی اجرایی شده بود که نتیجه آن بیشتر در مترو تهران قابل مشاهده بود و انتظار می‌رود از امروز، سختگیری ها در اتوبوس‌های شهری و تاکسی‌ها هم افزایش یابد. 

به گزارش ایرنا به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۴۰۸ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =