چهار شرکت تعاونی دانش بنیان در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند

مشهد- ایرنا- مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: چهار شرکت تعاونی دانش بنیان در این استان فعال هستند که از آنها و دیگر تعاونی‌هایی که بخواهند در این زمینه فعالیت کنند حمایت می‌شود.

اسماعیل سلطانخواه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شرکت‌ها در زمینه بازیافت، تولید چوب پلاس، صنایع خلاق و ساخت تابلو با پارچه‌های دورریز فعال هستند. یکی از اهداف ما در استان این است که تعاونی‌های موجود و آنهایی که ظرفیت تبدیل شدن به دانش بنیان را دارند بتوانند مجوز فعالیت بگیرند.

وی ادامه داد: تخفیف ۲۵ درصدی مالیات ابرازی، بهره‌مندی از تخفیف بیمه‌ای مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی، عدم شمولیت مالیات در نقل و انتقالات سهام و امکان انتقال سهام با موافقت هیات مدیره و بدون نیاز به مراجعه به دارایی و ثبت شرکت‌ها از جمله مزایای تعاونی‌هاست. همچنین ذخیره قانونی که برای توسعه شرکت کنار گذاشته می‌شود جزو هزینه‌های قابل قبول هر تعاونی است.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه شرکت‌های تعاونی بهترین جایگاه برای دانش بنیان شدن است گفت: در جلساتی که با مسوولان پارک علم و فناوری داشتیم مقرر شد افراد حقیقی که برای فعالیت در زمینه دانش بنیان مراجعه می‌کنند در قالب فعالیت شرکت تعاونی تشویق و راهنمایی شوند.

در مجموع ۱۲ هزار و ۶۲۲ تعاونی در خراسان رضوی مجوز فعالیت دارند اما ۶۲ درصد آنها فعال هستند.

بخش خدمات حوزه تعاون خراسان رضوی سه هزار و ۵۳۳ شرکت تعاونی، بخش صنعت سه هزار و ۵۰ شرکت و بخش کشاورزی ۲ هزار و ۶۴۹ شرکت تعاونی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha