دیده بان حقوق بشر سوریه: درگیری نیروهای سوری با داعش بیش از ۵۰ کشته برجای گذاشت
عکس آرشیوی

تهران - ایرنا - دیده‌بان موسوم به "حقوق بشر سوریه" ، شنبه شب گزارش داد که در درگیری نیروهای ارتش سوریه و تروریست‌های داعش در ۴۸ ساعت گذشته در مرکز سوریه ۵۱ تن کشته شدند.

به گزارش تارنمای این مرکز حقوق بشری، تروریست‌های داعش پنجشنبه شب در اطراف شهر "السخنه" در حومه شرقی حمص به نیروهای دولت سوریه حمله کردند که این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

دیده‌بان موسوم به حقوق بشر که مرکز آن در لندن قرار دارد همچنین مدعی شد که جنگنده‌های ارتش روسیه برای حمایت از نیروهای سوری وارد عمل شده‌اند.

بر اساس این گزارش، ۳۱ تروریست داعشی در درگیری با نیروهای سوری و حملات جنگنده‌های روسیه کشته شدند و ۲۰ تن نیز از  نظامیان ارتش سوریه جانباختند.

در این گزارش به شمار زخمی‌های دو طرف اشاره‌ای نشده است.

با وجود آن که بیش از یک سال از پاکسازی شرق سوریه از عناصر تروریستی داعش می‌گذرد، اما باقی مانده این گروهک در بیابان‌های این کشور که از حومه شرقی حمص تا مرز عراق امتداد دارد، حضور دارند.

تروریست‌های داعشی هرچند یکبار به مراکز استقرار نیروهای ارتش سوریه در این منطقه حمله می‌کنند، همچنین در برخی موارد تأسیسات گازی و نفت را هدف حمله قرار می‌دهند.

تروریست‌های داعشی اواسط ماه می سال جاری (اواخر اردیبهشت) نیز ۱۱ تن از نیروهای ارتش سوریه را اعدام میدانی کردند.

درگیری‌های پراکنده میان ارتش سوریه و باقی‌مانده تروریست‌های داعشی درحالی رخ می‌دهد که اوایل سال جاری هم واشنگتن و هم منابع رسمی دولت دمشق از شکست رسمی و پایانی داعش در این کشور خبر داده بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =