رئیس بهداشت دشتستان: با اصناف متخلف برخورد قانونی می‌شود

بوشهر- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان استان بوشهر گفت: ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان با اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند بشدت برخورد می‌کند.

ماریا خویش دوست روز یکشنبه اعلام کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت حفظ معیشت و اقتصاد خانواده‌ها کسبه و اصناف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع از تعطیلی محل کسب خود شوند.

وی افزود: در ایام بیماری کرونا بسیاری از بازاریان و کسبه با بازرسان شبکه بهداشت و درمان همکاری و تعامل بسیار خوبی داشتند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سلامت خود و شهروندان کمک کردند که جای تقدیر دارد.

خویش دوست اضافه کرد: توجه به سلامت مردم در اولویت برنامه ریزی‌ها قرار دارد و اصنافی که با وجود صدور اخطاریه‌های قبلی و آموزش کارشناسان بهداشت محیط، پروتکل‌های بهداشتی را برای خود و مراجعان رعایت نکنند و سلامت شهروندان را به خطر بیندازند، تعطیل خواهند شد.

وی بیان کرد: در صورتی که اصناف و واحدهای بازگشایی شده، اصول و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، محدودیت‌های قبلی آنها به سرعت و بدون کم و کاست باز خواهد گشت و این صنف‌ها با تعطیلی تا اواخر تیرماه مواجه خواهند شد و از ادامه فعالیت آنها طبق ماده ۱۳ قانون اساسی جلوگیری بعمل خواهد آمد. 

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: هم اکنون شرایط بیماری در شهرستان وضعیت خوبی ندارد و شهروندان با انتخاب رفتار صحیح از جمله استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و رعایت بهداشت فردی می‌توانند کادر بهداشت و درمان را در این روزهای سخت و طاقت فرسا یاری کرده و بار بیمارستان‌ها را کاهش  داده و از مرگ و میر جلوگیری کنند.

خویش دوست تاکید کرد: با توجه با هماهنگی‌های کتبی انجام گرفته با رئیس اتاق اصناف نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با متخلفان طبق ضوابط برخورد خواهد شد و هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha