استاندار: ۹۰درصد کشفیات موادمخدر کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان خط مقدم مبارزه با موادمخدر در کشور محسوب می‌شود به گونه‌ای که ۹۰ درصد از کشفیات مربوط به این نقطه از ایران اسلامی است.

احمدعلی موهبتی شامگاه شنبه در نشست با جمعی از خانواده‌های عرصه مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت امام رضا (ع) اظهار داشت: میزان تولید مواد مخدر در کشور افغانستان ۱۸ برابر سال های گذشته شده به گونه‌ای که بیش‌از ۷۰۰ نوع مواد مخدر از نوع صنعتی و غیرصنعتی تولید می‌شود که اثرات بسیار مخرب بر جسم و روح جامعه می‌گذارد.

وی افزود: حجم زیادی از این موادمخدر به مقصد کشورهای اروپایی قاچاق و بخشی از آن در داخل کشور توسط قاچاقچیان توزیع می‌شود.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان بیان کرد: وجود معتادان متجاهر در سطح شهرهای استان باعث آسیب روانی به آنان و به همه کسانی که چشمشان به این افراد می‌افتد می‌شود و آنان را آزرده خاطر می‌سازد از این رو برنامه‌ریزی شده تا یکهزارو ۵۰۰ نفر از معتادان متجاهر در مراکز ترک اعتیاد، ساماندهی شوند و پس از ترک به جامعه بازگردند.

وی بیان کرد: شهدای عرصه مبارزه با موادمخدر خون خود را برای حفظ کرامت انسانی و نجات جان انسان‌های جهان از دست داده‌اند.

موهبتی تصریح کرد: جامعه مدیون خون شهدا است و خدمت به خانواده شهدا وظیفه همه مسوولان است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان نیز در این نشست تعداد شهدای استان را ۲هزار و ۴۰۹شهید عنوان کرد و اظهارداشت: از این تعداد یکهزار و ۲۵ شهید مربوط به شهدای ترور هستند.

عباس پالاش تعداد جانبازان سیستان و بلوچستان را چهار هزار و ۲۳۳ نفر و تعداد آزادگان را ۵۱۴ نفر اعلام کرد.

در این دیدار هفت تن از خانواده شهدای عرصه مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان به بیان دیدگاه‌ها و خواسته‌های خود پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =