۲ مدرسه خیّرساز دیگر به مجموعه آموزشی بوکان اضافه شد

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش بوکان گفت: ساخت ۲ مدرسه خیّرساز با هفت کلاس درس در این شهرستان به اتمام رسید تا در سال تحصیلی آتی، میزبان دانش‌آموزان باشد.

سلیمان مام‌عزیزی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها مدرسه پنج کلاس شهر سیمینه است که توسط خیّران ، ماموستا "خضر عمری"، دکتر "محمد اسماعیل افشار" و زنده یادبانو "منیره علیزاده معماری" در مدت ۹ ماه در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۰۰ متر و زیربنای ٦٠٠ متر مربع با اعتبار یک میلیارد تومان به اتمام رسید و در مهر ماه دانش اموزان می توانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: پروژه دیگری که توسط خیّران آماده بهره برداری است، مدرسه ۲ کلاسه "حصاربلاغ" است که توسط خیّر با همت "رشید آذری" در زمینی به مساحت ٥٠٠ متر و زیر بنای ١٣٠ متر با اعتبار ٢٥٠ میلیون تومان در کمتر از ٦ ماه به پایان رسیده است.

مدیر آموزش و پرورش بوکان بیان کرد: در سال تحصیلی جاری نیز چهار مدرسه در قالب ١٣ کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز در اختیار دانش آموزان قرار گرفته بود.

مام‌عزیزی اضافه کرد: هم اکنون چهار مدرسه در قالب ۱۵ کلاس درس از جمله مدرسه یک کلاسه "منوچهری"، مدرسه یک کلاسه "کانی شقاقان"، مدرسه ١٠ کلاسه "میراو" و  مدرسه سه کلاسه "خورخوره"  توسط خیران در حال ساخت است.

در حال حاضر نهاد خیران مدرسه ساز بوکان دارای ۴۹۵ نفر عضو است.

مجمع خیران مدرسه ساز بوکان علاوه بر این افراد یک هزار نفر عضو موردی نیز دارد.

بوکان با ۲۵۸ هزار نفر جمعیت و بیش از ۴۳ هزار دانش اموزش در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha