نماینده عراقی: اقدام سفارت آمریکا در آزمایش موشکی یک اقدام غیرقانونی است
'حسن کریم الکعبی' نائب رئیس اول پارلمان عراق

تهران-ایرنا- 'حسن کریم الکعبی' نائب رئیس اول پارلمان عراق آزمایش سامانه دفاع موشکی در سفارت آمریکا را یک اقدام تحریک‌آمیز از سوی واشنگتن و برخلاف تمام قوانین بین‌المللی و عرف دیپلماتیک دانست.

به گزارش پایگاه خبری "بغداد الیوم" الکعبی از دولت مصطفی الکاظمی خواست که اقدامات جدی را اتخاذ کند تا ضامن پایان یافتن تحرکات و اقداماتی باشد که احساسات آحاد ملت عراق را تحریک می‌کنند.

وی اقدام سفارت آمریکا در پرتاب [موشک] در قلب بغداد را یک اقدام غیرقابل قبول و چالش دیگر علیه عراق و در ادامه تحرکات و اقدامات تحریک‌آمیز غیرقانونی آمریکا دانست.

نیروهای آمریکایی در اقدامی که وحشت ساکنان محلی را در پی داشت بعد از ظهر امروز شنبه سامانه دفاع موشکی را در منطقه امنیتی سبز بغداد آزمایش کردند.

در همین حال، ساعتی پیش صدای چندین انفجار در منطقه امنیتی سبز بغداد شنیده شد که باعث وحشت شهروندان و ساکنان این منطقه به ویژه در اطراف سفارت آمریکا شد.

بر اساس اعلام برخی منابع این صداها ناشی از رزمایش نیروهای ویژه امنیتی محافظ سفارت آمریکا در منطقه سبز با سلاح وموشک بوده است.

برخی منابع اعلام کردند که یک هواپیمای آمریکایی برای آزمایش کارآیی سامانه دفاع موشکی اقدام به شلیک موشک در منطقه سبز امنیتی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =