مرجع دینی عراق: روش‌های مبارزه با کرونا باید به عادت‌ تبدیل شود

بغداد- ایرنا - آیت‌الله سید «محمد تقی مدرسی» از مراجع دینی عراق روز شنبه با بیان اینکه کرونا همچنان در حال گسترش است، گفت که روش‌های مقابله با این ویروس باید از سوی همگان تبدیل به عادت رفتاری شود.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی آیت الله مدرسی، وی افزود: حکمت این چنین بلاهای همه‌گیر، بازگشت به سوی خداوند متعال و تضرع به درگاه اوست. انسان وقتی به ضعف خود پی می‌برد، بر خداوند متعال توکل می‌کند و به اصلاح خویش همت می‌گمارد. بشر امروز نیازمند اصلاح ارزش‌ها و ارتقای فرهنگ و تغییر رفتار خود است.
وی اظهار کرد: شاید این بلا و بیماری تا هنگامی که خطاهای خود را اصلاح نکنیم ادامه داشته باشد. البته این بدین معنی نیست که نظاره‌گر بیمار شدن دیگران باشیم و کاری نکنیم، بلکه باید به توصیه‌های کارشناسان و متخصصان عمل کرده و روش‌های پیشگیری را جدی بگیریم.
آیت‌الله مدرسی محدودیت‌های اعمال شده را در مقابله با بیماری کارساز ندانست و گفت: کشورهای مختلف به همین دلیل در حال کم‌ کردن محدودیت‌ها هستند و راه حل اساسی در رعایت نکات بهداشتی است. جوامع اسلامی با رعایت تعالیم شرعی در رابطه با طهارات، نجاسات، خوردنی‌ها، آشامیدنی‌ها و همچنین روابط جنسی، خود را در برابر بسیاری از بیماری‌های خطرناک ایمن کرد.
وی ادامه داد: در زمان حاضر نیز با رعایت بهداشت، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و همچنین التزام به توصیه‌های کارشناسان در زیارت مزارهای مقدسه و تجمعات مذهبی، می‌توانند انتشار ویروس کرونا را محدود کنند.
این مرجع دینی در پایان از دستگاه‌های اجرایی خواست با برنامه‌ریزی و ایجاد تسهیلات مختلف، مراجعه مردم به مراکز اداری را کم کنند و وسایل پیشگیری را در دسترس همگان قرار دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =