۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۴
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83844194
۰ نفر

برچسب‌ها

علی‌نژاد: فدراسیون ووشو، یک الگو است

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ووشو، گفت: این فدراسیون یک الگو است که توان خود را در بخش‌های مختلف اثبات کرده است.

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ووشو، عصر امروز (شنبه) در هتل بین‌المللی پارسیان استقلال و به ریاست «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

«علیرضا خسروی» مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و سرپرست فدراسیون ووشو، «فضل‌اله باقرزاده» نایب رییس کمیته ملی المپیک، سایر مسوولان فدراسیون و اعضای مجمع از حاضرین در این جلسه بودند.

ابتدا «علیرضا خسروی» گزارشی از عملکرد فدراسیون و مواردی که در مدت سرپرستی وی (۴ ماه و نیم اخیر) انجام شده، ارائه کرد.

وی گفت: در این مدت به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اردوها و مسابقات، فرصت خوبی بود تا بازسازی کامل تالوفیلد و سکوی ساندا، خوابگاه تیم ملی و سالن بدنسازی را داشته باشیم.

سرپرست فدراسیون ووشو تصریح کرد: همه شما سال‌هاست در مسیر فدراسیون قرار دارید و این پیشرفت با تلاش و به‌سختی کسب شده است. در این چند ماه سعی کردم تا ماموریتم که حفظ آرامش فدراسیون بود را به خوبی انجام دهم. همه می‌دانیم علی‌نژاد چقدر تلاش کرد که ووشو به این جایگاه برسد و حتما نگاه ویژه‌ای به فدراسیون خواهد شد تا در مسیر موفقیت، حرکت خود را دنبال کند.

سپس گزارش از سوی حسابرس مستقل، گزارش خزانه‌دار فدراسیون و همچنین بازرس به اطلاع اعضای مجمع رسید و مورد تصویب قرار گرفت.

در ادامه مجمع، «باقرزاده» نایب رییس کمیته ملی المپیک گفت: به‌طور معمول که نماینده کمیته در مجامع هستم، صحبتی انجام نمی‌دهم اما باید بگویم سال‌ها قبل، فردی ووشو را نمی‌شناخت اما با مدیریت مقتدر در ۱۳ سال اخیر به کارنامه درخشانی دست یافت.

وی افزود: این دگرگونی عظیم با مدیریت علی‌نژاد بود و اکنون ووشوی ایران در دنیا می‌درخشد.

سپس علی‌نژاد صحبت‌های خود را با تبریک میلاد پربرکت امام رضا (ع) آغاز کرد و گفت: تقریبا ۱۴ سال پیش پس از چهار ماه سرپرستی در اولین مجمع ووشو شرکت کردم و این زمان خیلی زود گذشت. این سال‌ها با یک چشم برهم زدن تمام شد و باید فکر کنیم که چه بودیم و اکنون کجا هستیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی با بیان اینکه ووشو سرآمد در بخش‌های مختلف است، گفت: در همین بحث کرونا، ورزش در خانه را ووشو و سبک «تای‌چی» آغاز کرد و سپس به رشته‌های دیگر گسترش یافت.

وی افزود: این افتخار است وقتی در ووشوی قاره اروپا اختلاف ایجاد می‌شود از نماینده ایران می‌خواهند به آن پایان دهد. فدراسیون ووشو الگو است و اکنون در مسوولیت جدیدم از فدراسیون‌ها خواسته‌ام تا مسیر جدیدی را همچون ووشو انتخاب کنند.

علی‌نژاد توضیح داد: طبیعی است هر آمدنی یک رفتنی دارد، اما متعلق به خانواده ووشو هستم و به آن افتخار می‌کنم. اکنون ووشو وارد المپیک جوانان شده است که این افتخار و اتفاق بزرگی است که به سبد مدال آوری ایران اضافه خواهد کرد.

وی گفت: باید از آقای باقرزاده تشکر کنم که همیشه مثل برادر بزرگ‌تر به من کمک کرده است و افتخار می کنم چنین فردی نایب رییس کمیته ملی المپیک است. او کار بزرگی در شمشیربازی انجام داده و به آنها برای مدال آوری در المپیک آینده امیدواریم.

وی در خصوص ادامه فعالیت‌های ووشوی در روزهای کرونایی، گفت: به تمام شهرها در بخش تالو مجوز داده‌ایم و خوشبختانه باشگاه‌ها آغاز به کار کرده‌اند. در شهرهای سفید، ساندا هم مجوز دارد. این مشکل همه دنیا را گرفتار و تمام رویدادهای ۲۰۲۰ را تعطیل کرده است. با این حال باید اهالی ورزش و مردم از خودشان مراقب کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =