۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۱
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83844165
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

موج دوم کرونا بر افزایش تماس تلفنی اورژانس البرز دمید

کرج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که موج دوم شیوع بیماری کرونا شمار تماس های تلفنی با این مرکز را افزایش داده است.

دکتر مهرداد بابایی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : از مردم انتظار داریم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و مهار این بیماری خطرناک ، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک ، دستکش و مواد ضدعفونی و شستشوی مرتب دست ها را در اولویت زندگی خود قرار دهند.

وی بیان داشت: هفته گذشته تلفن ۱۱۵ اورژانس البرز ۱۳ هزارو۷۵۵ بار توسط مردم استان به صدا درآمد که بخشی از این تماس ها مربوط به امدادخواهی و مشاوره برای کرونا بود.

بابایی گفت: در این مدت سه هزار و۶۹۵ ماموریت شامل ۳۴۷ مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و ۳۳۴۸ ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی صورت گرفت.

طی این مدت، ۳۰۷۲ نفر از خدمات پیش بیمارستانی اورژانس البرز برخوردار شده اند که تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ البرز  ۱۲۱۱ نفر بوده و ۱۸۰ نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

همچنین با انجام چهار ماموریت در هفته ی گذشته، ۶ مصدوم در سطح استان از خدمات اورژانس هوایی البرز بهره مند شدند.

رییس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز گفت : با توجه به سیر صعودی شیوع ویروس کرونا و قرارگرفتن استان البرز در وضعیت قرمز، در تاریخ دهم تیرماه جاری  دبیرخانه ستاد کرونا در EOC مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز تشکیل و تصمیم های لازم برای  مقابله بااین بیماری اتخاذ شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =