مراسم باداراک، امسال در قره کلیسا برگزار نمی‌شود

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و در راستای جلوگیری از گسترش این بیماری، بنا به درخواست اسقف اعظم، مراسم باداراک امسال در قره‌کلیسای چالدران برگزار نخواهد شد.

علی مصطفوی روز شنبه در پنجاهمین جلسه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: کنکور سراسری نیز در سطح استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و باید نسبت به ضدعفونی مکان‌های برگزاری امتحانات به صورت روزانه اهتمام شود تا مشکلی برای داوطلبان روز بعد به وجود نیاید.

وی بیان کرد: باید اطلاع‌رسانی شود تا داوطلبان کنکور نیز هنگام حضور در جلسه امتحان ماسک همراه داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: اجرای محدودیت‌های گروه سوم و چهارم مورد تایید قرار گرفته است تا با این امر شاهد کاهش شاهد شیوع ویروس کرونا باشیم.

مصطفوی اظهار کرد: ارائه خدمات در دستگاه‌های اجرایی به افرادی که فاقد ماسک هستند، انجام نمی‌گیرد و دستگاه‌های اداری نسبت به این امر اهتمام داشته باشند و با متخلفان برخورد لازم صورت ‌گیرد. 

همراهی همه جانبه مردم آذربایجان‌غربی برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی 

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: با توجه به شیوع و همه‌گیری بیماری کرونا در سطح جامعه و رشد آن در این استان مردم و مسوولان احساس خطر کرده و در راستای رعایت فاصله‌گذاری هوشمند، همراه ستاد استانی مقابله با کرونا عمل می‌کنند.

جواد آقازاده با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی جزو استان‌های قرمز است، اظهار داشت: عملکرد مردم در سازمان‌ها مثبت بوده و این امر  گامی موثر در راستای حفاظت از هم در مقابل بیماری است.

وی ادامه داد: با اجرای محدودیت‌ها نیز این روند سرعت گرفته و باید به این امر توجه شود که بحث فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی یک اصل بسیار مهم و اساسی است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و جدی گرفتن مسائل می‌توان این بیماری را به درستی مدیریت کرد و باید تلاش کنیم این زنجیره را بشکنیم تا تعداد مبتلایان و فوتی ها کنترل شوند. 

آقازاده بیان کرد: از نظر تجهیزات، ونتیلاتورها و تخت‌های ویژه موجود در آذربایجان‌غربی آمادگی کامل را داریم تا مدیریت تخت‌ها را در صورت افزایش بیماران انجام دهیم و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی ادامه داد: عملکرد کشور در مدیریت بیماری کرونا مناسب بوده و به تبع آن مدیریت، در آذربایجان‌غربی شیب ملایم را طی کردیم.

تاکنون حدود ۲۳۸ هزار نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =