۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۸
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83844086
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد شدید کردستان را فرا می‌گیرد

سنندج - ایرنا - طبق تحلیل نقشه‌های هواشناسی رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد شدید آسمان کردستان را فرا می‌گیرد و هواشناسی استان بر اساس این بررسی‌ها، هشدار سطح زرد صادر کرد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش یابی هواشناسی از امروز تا دوشنبه با توجه به افزایش ناپایداری‌های جوی در شمال‌غرب کشور و انتقال رطوبت، شاهد افزایش پوشش ابر و وزش باد (فردا و پس فردا گاهی شدید) در سطح منطقه خواهیم بود.

علی پناهی گفت: در این مدت امکان رگبارهای پراکنده و نقطه‌ای همراه با رعد و برق در بعد از ظهرها تا اواخر شب در سطح استان به ویژه در مناطق شمالی و مرکزی همچون شهرستان‌های سقز، بیجار، دیواندره و شرق مریوان به خصوص برای فردا یکشنبه و پس فردا دوشنبه وجود دارد.

وی افزود: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جو استان نسبتا پایدار بوده و به جز رشد موضعی ابر و گاهی وزش باد پدیده قابل توجه دیگری نخواهیم داشت.

پناهی یادآور شد: با توجه به شکل گیری گرد و خاک بر روی منطقه از امروز تا روز دوشنبه کیفیت هوا و دید افقی در سطح استان تا حدوودی کاهش خواهد یافت و از لحاظ دمایی نیز امروز یک تا ۲ درجه دیگر دما روند فزایشی خواهد داشت اما مجددا از روز یکشنبه تا روز سه شنبه دما ۲ تا سه درجه کاهش پیدا کرده و اندکی از گرمای سطح استان کاسته می‌شود.

وی اضافه کرد: بر اثر وزش باد امکان بروز خسارات احتمالی به سازه‌های کم استحکام در صورت رخداد آتش سوزی‌های احتمالی، امکان گسترش و شدت گرفتن آتش در مراتع و دشت‌های استان بواسطه وزش باد در روزهای یکشنبه و دوشنبه وجود دارد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان با بیان اینکه میزان بارش‌ها در نیمه جنوبی استان قابل توجه نیست و هشدار زرد مربوط به بارش‌های رگباری صرفا جهت اطلاع رسانی است، گفت: اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز هر نوع آتش سوزی در مراتع استان و اطمینان از استحکام سازه‌های ساختمانی، پوشش پلاستیکی و درب و پنجره گلخانه‌ها از توصیه های هواشناسی در این مدت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =