اعطای تسهیلات به پذیرفته شدگان سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

یاسوج- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعطای تسهیلات قرض الحسنه به پذیرفته شدگان دوره سوادآموزی سال ۱۳۹۸ این استان از امروز شنبه آغاز شد.

سید حمدالله خواهش نیک روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تسهیلات با مشارکت بانک ملی، بانک قرض الحسنه مهر ایران و صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد و بر اساس مصوبه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان پرداخت می شود.

وی افزود: تفاهم نامه ای در زمینه پرداخت این تسهیلات بین اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و سه بانک عامل مربوطه منعقد شده است. 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این تسهیلات شامل ۲ نوع وام ۱۰ میلیون ریالی و وام طرح کالا کارت تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال است.

خواهش نیک عنوان کرد: در مرحله نخست به ۲۵۰ نفر از پذیرفته شدگان دوره سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد در هشت شهرستان این استان تسهیلات پرداخت می شود.

وی ابراز داشت: مبلغ اختصاصی از سوی سه بانک عامل مربوطه برای پرداخت تسهیلات به پذیرفته شدگان دوره سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد در مرحله نخست ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =