استاندار قزوین: خط آهن تاکستان باید به دیوارهای صوتی مجهز شود

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: آن بخش از خط آهن تاکستان که از مرکز شهر عبور می‌کند برای مزاحمت کمتر شهروندان باید با کمک شرکت راه آهن به دیوارهای صوتی مجهز شود.

هدایت الله جمالی پور بعدازظهر شنبه در بازدید از ایستگاه خط آهن تاکستان که با حضور رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی و مصطفی داوودی سرپرست معاونت فنی و زیربنایی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران انجام شد، افزود: خطوط اضافه و غیرضروری موجود در ایستگاه راه آهن تاکستان نیز باید جمع آوری و به محل دورتری از شهر انتقال پیدا کند.

استاندار قزوین با تاکید بر ایجاد زیرساخت های لازم به منظور تسهیل در عبور و مرور شهروندان در جوار خط آهن تاکستان، گفت: توسعه و تجهیز امکانات ایستگاه قطار راه آهن نیز باید مورد توجه شرکت رجا باشد.

وی اظهار داشت: براساس بررسی ها و اعلام شرکت راه آهن امکان انتقال خط آهن و ایستگاه قطار از داخل به بیرون شهر تاکستان میسر و به صرفه نیست اما می توان با ساماندهی ایستگاه و ایجاد دیوارهای صوتی و بتنی به آرامش خاطر مجاوران آن کمک کرد.
تاکستان بخشی از محل عبور خط آهن سراسری غرب به شرق کشور است.

پنج کیلومتر از راه آهن تهران-تبریز از قسمت های مرکزی شهر تاکستان عبور می کند. 

استاندار قزوین در سفر یکروزه خود به تاکستان همچنین از سیلوی ذخیره سازی گندم این شهرستان نیز بازدید و در جریان روند خرید تضمینی گندم و ذخیره سازی آن در این مرکز قرار گرفت.

جمالی پور همچنین در سفر به این شهرستان در مراسم کلنگ زنی گازرسانی به شهرک گلخانه ای نودهک و ساخت خانه عالم روستای رادکان حضور یافت و همچنین از یک واحد صنعتی تولیدکننده انواع شیشه قوطی در تاکستان بازدید کرد.

تاکستان مرکز شهرستانی به همین نام است و در ۳۵ کیلومتری غرب قزوین قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =