۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۹
کد خبرنگار: 2147
کد خبر: 83844019
۰ نفر

برچسب‌ها

پخش برنامه رادیویی«قرار دانایی» در کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان‌ کرمانشاه از آغاز پخش برنامه رادیویی «قرار دانایی» در رادیو کرمانشاه با موضوع کتاب‌ و کتابخوانی با همکاری این اداره ‌کل خبر داد.

معصومه حسنی خونسار روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، روزهای پخش این برنامه رادیویی را پنجشنبه ها ساعت ۱۱:۳۰ صبح از رادیو کرمانشاه اعلام کرد.

وی افزود: قرار دانایی با همت عوامل تهیه کننده رادیو کرمانشاه و همکاری مستمر کارشناسان ما در اداره کل کتابخانه ها، در بخش‌های مختلف شامل معرفی کتاب، گزارش مردمی و مباحث کارشناسی در مورد ترویج کتابخوانی تهیه شده است.

این مسوول یادآور شد، در بخش کارشناسی این برنامه، رضا کریمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی در پاسخ به برخی پرسش‌ها با مردم صحبت خواهد کرد که چگونگی کتابخوان کردن کودکان، تاثیر مطالعه بر تمرکز، ویژگی های کتاب خوب، تاثیر مطالعه بر رشد و تقویت خلاقیت از جمله این پرسش‌ها است.

این مسوول افزود: در این برنامه به دیگر سوالات پیرامون اینکه آیا مطالعه موجب تقویت تفکر و مهارت های تحلیلی فرد می شود و آیا مطالعه بر روی بهبود ارتباط های فردی و بین فردی اثرگذار است؟ پاسخ داده خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه خاطر نشان ساخت: با توجه به انتشار ویروس کرونا و تردد های محدود، استفاده ازکتابخانه های عمومی توسط مردم و مخاطبین، فعالیت های ما در فضای مجازی و رسانه های استانی بیشتر می شود و از این طریق بخشی از فعالیت های فرهنگی ترویجی را به سمع و نظر مخاطبین می رسانیم.
خوانسار، تعداد کل کتابخانه های استان را ۹۴ کتابخانه با حدود یک میلیون جلد کتاب عنوان کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.