خانواده شهدا باید در بهترین جایگاه عزت و احترام قرار گیرند

تهران - ایرنا - جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: وظیفه امروز ما این است کاری کنیم که خانواده شهدا در بهترین جایگاه عزت و احترام قرار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی روز شنبه در  مراسم رونمایی از کتاب «در مسیر آسمان؛ زندگی به سبک شهدای پلیس» با اشاره به فرا رسیدن روز قلم» افزود: در آموزه‌های دینی بر جایگاه و ارزش خون شهیدان اشاره شده اما روایت  هم داریم که قلم علما بالاتر از خون شهیدان است، بنابراین قلم نویسنده این کتاب بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: استقلال هر کشور وابسته به شهادت طلبی آن ملت است و اگر ملتی چنین روحیه‌ای را داشت از استقلال برخوردار است. جایگاه شهدا بسیار بالاست و وقتی کسی شهید می‌شود قرآن در توصیف او می‌گوید، معامله سودآوری انجام داده است و در  دنیا و آخرت عزتمند می شود.

وی با اشاره به جایگاه والای خانواده شهدا بیان داشت: ادای حق شهیدان، جانبازان و ایثارگران که ادامه راه کشور است به چند چیز وابسته است، اولاً باید معرفت پیدا کرد و مقام شهدا را بشناسیم، ثانیاً به وظایف انقلابی و دینی خودمان عمل کنیم و ثالثاً شرایطی را مهیا کنیم که زندگی جاودانه شهدا در صحنه‌های اجتماعی‌ ما به صورت دائم رقم بخورد؛ اگر شهدا در زندگی‌ و سبک زندگی‌مان حضور پیدا کنند هیچ گاه راه اشتباه نمی‌رویم چرا که شهدا «نورند» و مسیر را در تاریکی به ما نشان می‌دهند. باید کاری کنیم خانواده شهیدان در بهترین جایگاه عزت و احترام قرار بگیرند؛ این وظیفه امروز ماست.

سردار شرفی با تاکید بر لزوم ترویج سبک زندگی شهدا یادآور شد: نگارش  این کتاب گام کوچکی است و جامعه فرهنگی ما باید بیشتر از این ها کار کند تا سبک زندگی شهیدان در جامعه جاری شود. نظام علمی کشور باید بخش زیادی از متون درسی خود را به سبک زندگی شهدا اختصاص دهد، بدون شک آن ملتی که روحیه شهادت و جایگاه شهید را از دست بدهد تسلیم می‌شود و هیچ اراده‌ای از خود نخواهد داشت. ما همواره مدیون توجهات رهبر انقلاب به خانواده شهدا هستیم اما چند نفر مثل ایشان در کشور هستند که چنین روحیه‌ای داشته باشند؟  

وی اضافه کرد: یکی از مؤلفه‌های اقتدار هر کشور جمعیت باکیفیت آن کشور است، یعنی کسانی که روحیه شهادت و غیرت دارند از خودگذشتگی می‌کنند؛ این جمعیت است که موجب می‌شود کسی به مرزهایمان تعرض نکند و تحت سلطه فرهنگی دشمنان قرار نگیریم.

مراسم رونمایی از کتاب «در مسیر آسمان؛ زندگی به سبک شهدای پلیس» صبح امروز(شنبه) با حضور رضا طبیبی رئیس سازمان نشر  معارف  و تجارب انتظامی و دفاع مقدس ناجا، سردار عباس  شریعتی دستیار فرمانده ناجا در امور بازنشستگان،  سرهنگ یونس عبدی رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا و جمعی از خانواده‌های شهدای  نیروی انتظامی و نویسنده کتاب برگزار شد.

در پایان این مراسم خانواده‌های معظم شهدای ناجا  و نویسنده  کتاب قدردانی شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =