شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ویترین نظام در خدمت رسانی به مردم هستند

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ویترین نظام جمهوری اسلامی در ارایه خدمات متنوع و متکثر عمرانی،خدماتی،اجتماعی،فرهنگی،ورزشی،رفاهی،مذهبی و... به شهروندان هستند.

هدایت الله جمالی پور روز شنبه با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، افزود: با توجه به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ۱۴ تیرماه به عنوان روز شهرداری و دهیاری در سالنامه رسمی کشور درج شده، بدون شک این نامگذاری نشانگر و بیانگر نقش ارزشمند و جایگاه ممتاز این نهادهای عمومی در خدمات رسانی به مردم است.

اینجانب ضمن تبریک این روز به خانواده بزرگ و زحمتکش شهرداری‌ها و دهیاری‌های تابعه استان، تلاش‌ها، مدیریت جهادی و تدبیر تمامی فعالان این مجموعه‌های خدمتگزار را در گشایش از کار مردم و خلق افق‌های تازه در جهت توسعه پایدار متوازن و بهبود سطح کمی و کیفی کیفیت زندگی شهروندی و تحقق واژه خدمت بی منت ارج می‌نهم.

تدابیر مدیریتی،تفکر و خلاقیت راهکار توسعه شهرها و روستاهاست

معاون عمرانی استاندار نیز با صدور پیام تبریکی به این مناسبت، گفت: تدابیر مدیریتی، تفکر و خلاقیت مهمترین عامل توسعه شهرها و روستاها است و برای دستیابی به شاخصه‌های شهر و روستای توسعه یافته و پویا بیش از آنکه به اعتبار نیاز داشته باشیم، نیازمند برنامه ریزی علمی و عزم و اراده جدی تمامی تلاشگران این عرصه هستیم.

شهرها بیش از هرچیز نیازمند مدیریتی با تفکر انسان محور هستند که در آن روح و کالبد شهر در خدمت مردم باشد و مدیریتی که در آن همه مردم از جمله سالمندان و معلولان بتوانند از تمامی امکانات شهری بهره مند شوند.

امروزه در روستاها بیش از اینکه به پرداخت تسهیلات نیاز داشته باشیم به فرهنگسازی در خصوص اشتغال نیازمندیم چون توسعه روستایی دیگر فقط در کشاورزی و دامداری محدود نیست و باید به نوآوری در اشتغال روستایی توجه ویژه شود.

دهیاران که برخاسته از روستاها هستند بر تمامی نقاط ضعف و قوت روستاها اشرافیت دارند و می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های منحصر به فرد هر روستا متولیان اصلی توسعه پایدار در روستاها به شمار آیند.

استان قزوین ۲۵ شهرداری و ۵۵۰ دهیاری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =