استاندار: خدمات عمومی به ناقضان اصول بهداشتی در تهران ارائه نمی‌شود

تهران- ایرنا- استاندار تهران ضمن درخواست از شهروندان برای اجرایی شدن مصوبه الزام استفاده از ماسک در مجامع عمومی گفت: شهروندانی که دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند پس از دریافت تذکر و راهنمایی و در مرحله دوم از ورود آنها به دستگاه‌های اداری و حمل و نقل عمومی اعم از مترو، اتوبوس و تاکسی جلوگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: میزان مراجعه، بستری و بیماران بخش ویژه در بیمارستانهای استان تهران هفته گذشته افزایش یافته و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی در امکان عمومی باعث تشدید این ویروس شده است.

وی در خصوص علت کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه داد: مقرر بود پس از بازگشایی، دستگاه‌های متولی امر، اتحادیه ها و برخی از صنوف دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت کنند اما در عمل همکاری موثری را در این خصوص شاهد نبوده ایم به همین دلیل میزان فاصله گذاری اجتماعی در کلانشهر تهران با افت شدیدی همراه شد که نتیجه آن گسترش انتقال شیوع کرونا بود.

 وی گفت: از همه شهروندان و متولیان امر درخواست می‌شود در اجرایی کردن دستورالعمل استفاده از ماسک که از ۱۵ تیرماه اجباری خواهد شد همکاری لازم را داشته باشند تا زمینه قطع انتقال چرخه ویروس کویید ۱۹ فراهم شود.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از دیروز تا امروز ۱۴ تیر ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۱۴۸ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسیده است.

براساس این گزارش، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۴۰۸ نفر رسیده و سه هزارو ۱۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =