۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83843937
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به دهیاری‌های استان یزد پرداخت شد

یزد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری یزد گفت: ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح‌های تولیدی و اقتصادی در سطح روستاها به دهیاری‌ها پرداخت شد.

محمود زارع روز شنبه در حاشیه نشست دهیاران مهریز در گفت و گو با ایرنا افزود: این تسهیلات در راستای اجرای طرح‌های اقتصادی و کمک به تولید و اشتغال پرداخت شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون برای اجرای سایر طرح‌های مورد نیاز تولیدی و اقتصادی در روستاهای ۱۰ شهرستان استان ۲۶۰ میلیارد ریال دیگر در حال توزیع است .

این مسوول اظهار کرد: کمک به دهیاران برای اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال جوانان روستایی جزو برنامه‌های مهم  و محوری است که پیگیری می‌شود.

زارع خاطر نشان کرد: توجه به مناطق محروم و انجام امور عمرانی و فرهنگی به خصوص در سال جهش تولید جزو ماموریت‌هایی است که صورت می‌گیرد.

نشست دهیاران مهریز با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی شرستان با هدف بررسی مسائل و مشکلات و برنامه‌های پیش روی برگزار شد.

فرماندار مهریز به اهمیت نقش دهیاران در کنار اعضای شوراهای اسلامی روستایی در خدمت به مردم و پیگیری طرح‌های عمرانی تاکید کرد.

رضا زارع‌زاده مهریزی افزود: همکاری مردم، همراهی مسوولان و پیگیری دهیاران نقش مهمی در ارتقای خدمات به مردم در روستاها دارد.

۱۴ تیر روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نامگذاری شده است،

بخش مرکزی مهریز شامل پنج دهستان تنگچنار، ارنان، میانکوه، بهادران و خورمیزات است.  

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتزی جنوب شهر یزد قرار دارد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۱ شهرداری دارد که ۸۷ درصد آن در شهرها و بقیه در حدود ۹۰۰ روستا و آبادی زندگی می کنند. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =