اجرای برنامه‌های توسعه‌محور نیازمند مجاهدت شهرداران و دهیاران است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: اجرای برنامه‌های توسعه‌محور در استان به ویژه «مدیریت مهاجرت معکوس و بازگشت مردم به روستاها» نیازمند مجاهدت ۳۰ شهردار و بیش از ۹۰۰ دهیار تلاشگر خراسان جنوبی است.

محمدصادق معتمدیان روز شنبه در پیام تبریک به مناسبت ۱۴ تیرماه روز شهرداری و دهیاری بیان کرد: نامگذاری چهاردهم تیرماه به نام روز شهرداری و دهیاری، موید اهمیت و جایگاه این دو نهاد در تحقق اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های کشور است.

وی افزود: رشد و آبادانی میهن اسلامی، همواره در گرو تلاش آنانی است که برای پیشرفت همه‌جانبه این آب و خاک همت گمارده‌اند؛ نقش و تلاش شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در توسعه و آبادانی شهر و روستا بر همگان روشن بوده و از چشمان شهروندان فهیم دور نخواهد ماند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: هویت‌بخشی به سیما و کالبد شهر و روستا، توجه به استانداردسازی و ایمن‌سازی ابنیه و اماکن، صیانت و احیای بافت قدیم و پاسداشت میراث ارزشمند تاریخی، حفاظت از محیط زیست، توجه به توسعه فضای سبز، مشارکت دادن بانوان و جوانان در عرصه مدیریت شهری و روستایی، توجه به معماری ایرانی - اسلامی و تسهیل نمودن مسیر خدمت‌رسانی به مردم در بخش‌های مختلف، از جمله مهم‌ترین وظایف و رویکردهایی است که متولیان امر مدیریت شهری و روستایی باید با دقت و ظرافت در مسیر تحقق آن گام بردارند.

وی گفت: اجرای برنامه‌های توسعه‌محور در استان به ویژه «مدیریت مهاجرت معکوس و بازگشت مردم به روستاها» نیازمند مجاهدت ۳۰ شهردار و بیش از ۹۰۰ دهیار تلاشگر خراسان جنوبی است. تکمیل مجتمع‌های آبرسانی در راستای تامین آب ۵۰۰ روستا، گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار، توسعه گردشگری و اشتغال روستایی، تکمیل پوشش دیجیتال، پوشش تلفن همراه و اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات، بخشی از هدف‌گذاری دولت برای توسعه شهر و روستاهای استان است.

معتمدیان بیان کرد: در همین مجال، این روز فرخنده را به شهرداران، دهیاران و تمامی کارکنان خدوم این نهادها در استان پهناور خراسان جنوبی، تبریک عرض نموده و توفیق روزافزون این عزیزان را در راستای ایجاد رفاه و آسایش عمومی و ارتقای کمی و کیفی خدمت صادقانه به مردم شریف استان، از پروردگار متعال مسالت دارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =