۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83843913
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش تدریجی دمای هوا در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه، از کاهش نسبی و تدریجی دمای هوا تا اواسط هفته جاری خبر داد.

علی محمد زوراوند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: حداکثر دمای امروز شهر کرمانشاه به ۳۷ درجه بالای صفر رسید و برای امشب نیز پیش بینی می شود به ۱۷ درجه برسد.

وی ادامه داد: از فردا روند تدریجی کاهش دمای روزانه آغاز و انتظار می رود تا اواسط هفته بین ۲ تا سه درجه شاهد خنک شدن هوا باشیم.

زوراوند تصریح کرد: در این مدت تغییر محسوسی در دمای شبانه رخ نمی دهد و انتظار می رود حداقل دما در شهر کرمانشاه تا روزهای پایانی هفته بین ۱۷ تا ۱۸ درجه بالای صفر باشد.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه در ادامه از شهرهای سومار و قصرشیرین با ۴۴ درجه بالای صفر به عنوان گرمترین نقاط امروز استان یاد کرد و گفت: ازگله، سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز دمای بیش از ۴۰ درجه را تجربه کردند.

وی تصریح کرد: برای امشب نیز حمیل، سنقروکلیایی، کنگاور و گواور با حداقل دمای ۱۵ درجه بالای صفر خنک ترین نقاط استان خواهند بود.

زوراوند یادآوری کرد: از فردا با گذر امواجی کوتاه و کم رطوبت از جو منطقه تا روزهای پایانی هفته شاهد رشد ابر و وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر خواهیم بود.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه وزش باد در روزهای یکشنبه و دوشنبه از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود، گفت: این وضعیت، شرایط را برای گردوخاک محلی در سطح استان فراهم می کند.