امام جمعه کرمانشاه: کمک به محرومان باید گسترش یابد

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه بر لزوم بسط و گسترش کمک‌های خیّران به محرومان تأکید کرد و گفت: سیره ائمه معصومین (ع) کمک به محرومان و نیازمندان بوده است.

آیت الله «مصطفی علما» روز شنبه در آیین تجلیل از فعالان جهادی با عنوان «کنارتم، همسایه» به مناسبت میلاد امام رضا(ع) در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، افزود: ما باید براساس دستورات آن بزرگواران محرومان جامعه را دریافته و کمک های لازم را برای تعادل زندگی آن ها معمول بداریم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به عظمت امام در جامعه تأکید کرد: اگر امام نبود هیچ موجودی تفسیر نمی شد، یعنی تفسیر و نشر جهان هستی با امام است، لذا وقتی حضرت رضا (ع) در نیشابور، روایت مشهور سلسله الذهب را تفسیر می فرمود، تفسیر کلمه لااله الا الله را مشروط به امامت دانسته و شرط درک آن را مقام ولایت و امامت می داند.

وی تصریح کرد: نکته مهم این است که این نکته هایی که فراروی زندگی قرار می گیرد، همه تذکر است، زیرا بدترین بلا برای آدمی غفلت و بهترین حالت تذکر است.

حفظ حرمت سربازان از برکات انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه بر ضرورت آموزش های عقیدتی و معنوی به سربازان تأکید کرد و گفت: از برکات جمهوری اسلامی ایران رعایت احترام سربازان در پادگان ها است.

آیت الله علما، در دیدار فرمانده و رییس عقیدتی پادگان آموزش شهید رجایی با نماینده ولی فقیه در استان، در محل دفتر امام جمعه کرمانشاه، افزود: وضعیت آموزش سربازان در پادگان ها با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست و خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی پادگان ها به مراکز توسعه تعلیم و تربیت تبدیل شده است.

وی گفت: باید اقتضائات جوانی را در نظر بگیریم و با توجه به این واقعیات مسائل مهم تعلیم و تربیت را در چهار چوب آموزش های رواشناسانه به سربازان تبیین نماییم.