پرونده انتشار فیلم تیراندازی با سلاح کلاشینکف در میناب کشف شد

بندرعباس- ایرنا- سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان از کشف پرونده انتشار فیلم تیراندازی با سلاح کلاشینکف در میناب خبر داد و گفت: در این عملیات یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف به همراه یک عدد خشاب خالی و ۱۸ عدد فشنگ جنگی شناسایی شد.

سرگرد احسان بهمنی روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، کلیپی کوتاه با محتوای تیراندازی با سلاح کلاشینکف در استان هرمزگان از طریق صفحه اینستاگرام مشاهده شد.

وی افزود: پس از بررسی‌های فنی توسط کارآگاهان سایبری، گرداننده صفحه مورد شناسایی قرار گرفت و با انجام اقدامات اطلاعاتی و همکاری پلیس پاوا و حمایت‌های عملیاتی فرمانده انتظامی شهرستان میناب ، مأموران به آدرس شناسایی شده مراجعه کردند و ضمن دستگیری متهم، سلاح و فشنگ‌های مربوطه کشف شد.

 این مقام انتظامی بیان داشت: در بازجویی و تحقیقات تکمیلی، متهم اظهار کرد که حدود چند سال پیش به یکی از شهرهای مرزی رفته و این سلاح را به عنوان هدیه از دوستم دریافت کرده است.

به گفته بهمنی، متهم هنگامی که به همراه آشنایان خود به خارج از شهر می‌رود به علت کنجکاوی و تفریح اقدام به تیر اندازی کرده که فیلم مربوطه توسط شخص ناشناس در فضای مجازی منتشر شده است.

وی با اشاره به پشیمانی متهم از عمل مجرمانه اش، افزود: در نهایت ضمن ارسال گزارش نهایی،متهم به دادسرا اعزام شد و برای وی قرار قضایی صادر شد.

 سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان ادامه داد:  واردات و صادرات هر نوع سلاح، مهمات و مونتاژ و تعمیر ونگهداری آن بدون مجوز مراجع مربوطه و هم‌چنین بی‌توجهی به قانون حمل اسلحه، جرم است و فرد خاطی  به مجازات های حبس از ۶ ماه تا ۱۵ سال بر حسب نوع سلاح محکوم می‌شود.

بهمنی به کاربران توصیه کرد: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش خدمات الکترونیکی، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =