دومین شرکت کشت و صنعت استان البرز راه اندازی شد

کرج - ایرنا - دومین شرکت کشت و صنعت استان البرز با عنوان «موید» در شهرستان نظرآباد راه اندازی شد.

مدیر تعاون روستایی استان البرز روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این شرکت در پی ابلاغیه و صدور مجوز از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تاسیس شده است.

سید محسن موسوی افزود: یکی از مهمترین اصول توسعه کشاورزی پایدار و ارزش افزوده در بخش کشاورزی ایجاد واحدهای فرآوری و صنایع تبدیلی و تکمیلی در زنجیره تولید اقتصادی محصولات کشاورزی است که در این میان ایجاد شرکت های کشت و صنعت جایگاه ویژه ای دارند.

وی اظهار داشت: در این نوع از نظام بهره برداری ضمن یک پارچه شدن اراضی می توان به اهدافی از جمله تکمیل زنجیره تولید و ارزش،کاهش ضایعات، برنامه ریزی برای الگوی کشت، بکارگیری فناوی های نوین در عرصه کشاورزی، بهبود کیفیت محصولات از طریق مدیریت صنعتی مزرعه، برنامه ریزی برای تولید محصول سالم و ارگانیک نیز دست یافت .

شرکت کشت و صنعت موید نظرآباد با مساحتی بالغ بر ۱۳۰ هکتار زمین زراعی و باغی کشاورزی و صنعتی تاسیس شده است.

این شرکت در زمینه های تولید محصولات کشاورزی شامل غلات به میزان ۳۰۰ تن ، محصولات علوفه ای ۶۰۰ تن ،  شیر روزانه ۲۵۰۰ لیتر ، محصولات باغی ۵۰۰ تن ، گوشت قرمز ماهانه ۵۰ تن ، فرآورده های کشاورزی جهت تهیه خوراک دام ۵۲۰ تن فعالیت می کند.

شایان ذکر است این کشت و صنعت تعداد ۱۰۰ نفر اشتغالزایی دارد.

نخستین شرکت کشت و صنعت استان البرز با عنوان «پارس افق» در شهرستان ساوجبلاغ راه اندازی شده است.

شرکت کشت و صنعت پارس افق در مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هکتار زمین زراعی و زیر ساخت هایی همچون خط ریل راه آهن اختصاصی و سیلوی ذخیره غلات ۱۵۰هزار تنی و تولید بیش از۲۵۰۰ تن انواع محصولات کشاورزی یکی از ظرفیت‌های بسیار کارآمد در بخش کشاورزی و شبکه تعاون روستایی استان البرز به شمار می رود .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =