رعایت فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک در بانک‌های اصفهان الزامی است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، خودکار و استامپ شخصی و جلوگیری از تجمع در شعب بانک‌های استان ضروری است.

عباس رضایی روز شنبه در جمع مدیران بانک‌های استان در سالن اجتماعات استانداری افزود: نیروها و ارباب رجوع از فردا ۱۵ تیرماه نباید بدون ماسک وارد بانک‌ها و ادارات و اماکن سرپوشیده شوند.

وی با اشاره به اینکه ضمن ارایه خدمت به مردم پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه در بانک‌ها اعمال شود، تصریح کرد: نیروهای بانک‌ها اجازه بی احترامی به مردم را ندارند و تنها با تذکر دادن آنان را به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی تشویق کنند.

استاندار اصفهان اظهار کرد: نوع کار بانک پر استرس است و این مورد یکی از زمینه‌های مثبت شدن ویروس کروناست.

رضایی فاصله مراجعه کنندگان با یکدیگر در بانک‌ را ۲ متر اعلام و تاکید کرد: مراجعه کنندگان به بانک‌ها از خودکار شخصی و استامپ و ماسک استفاده کنند همچنین باید تمهیدات زندگی با کرونا در ادارات اندیشیده شود.

 سامانه پیامکی بانک برای مردم پیام‌های بهداشتی ارسال کند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان بیان کرد: استفاده از محلول‌پاش مواد ضدعفونی، استامپ، خودکار و ماسک در بانک‌ها ضروری است.

ایوب درویشی تصریح کرد: در هر شعبه بانک مسئولی برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شود همچنین رفت و آمد مراجعه کنندگان و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بانک‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیماری کرونا در کشور روند افزایشی داشته ضروری است تا حساسیت در بانک‌ها و استفاده از ماسک و خودکار شخصی مورد توجه باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان اضافه کرد: بررسی وضعیت بانک‌ها و ارایه راهکارها و توصیه‌ها و هشدارهای لازم در نظر قرار بگیرد باید اماکن و بانک‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند به مردم معرفی شده و مورد تشویق قرار بگیرند.

درویشی بیان کرد: بانک‌ها معروف به مشتری مداری و احترام به حقوق مشتریان هستند که باید در زمان کرونا این مهم جدی‌تر گرفته شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان گفت: بانک‌ها سامانه پیامکی با مشتریان دارند از این رو بعد از هر پیامک مطالبی تحت عنوان استفاده از ماسک و خودکار و استامپ شخصی و پیام‌های بهداشتی برای مراجعه کنندگان در دستور کار قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: پیش قدم شدن در دولت الکترونیک از دیگر خدمات بانک‌ها بوده که باید گسترش، توسعه و نمود بیشتری در شرایط کرونا پیدا کند.

درویشی تصریح کرد: توجه به دولت الکترونیک و ارایه خدمات بانکی به صورت غیر حضوری از مهم‌ترین ویژگی‌ها است که باید توسعه گسترش پیدا کند.

مدیرکل دفتر عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری اصفهان گفت: بازدید از شعب بانک‌ها به صورت محسوس همه روزه توسط بازدیدکنندگان استانداری صورت می‌گیرد و تاکنون بیش از ۹۰ درصد از بانک‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

صادق کرمی با شااره به فعالیت حدود ۲۲ بانک در استان، خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد از خودکار مشترک در بانک‌ها استفاده می‌شود و تجمع مردمی را در برخی بانک‌ها شاهد هستیم.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعته گذشته ۲ هزار و ۴۴۹ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و مجموع آمار کشور به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =