پرداخت ۲۱۳ میلیارد ریال وام اشتغال توسط صندوق امید آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: این صندوق طی سال جاری ۲۱۳ میلیارد و ۴۷۱ میلیون ریال تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی به متقاضیان در استان پرداخت کرده‌است.

علیرضا آخوندزاده روز ‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات برای  ۶۵۳ طرح اشتغال پرداخت شده است.

وی ادامه داد:  ۶۵ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال  از این میزان برای ۲۸ طرح اشتغال روستایی در آذربایجان‌غربی پرداخت شده‌است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی این طرح‌ها ادامه داد: با اجرای این تعداد طرح، برای حدود ۵۰  نفر زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم شده‌است.

آخوندزاده با اشاره به اعطای تسهیلات در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه کرد: بخش کشاورزی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده که شامل گلخانه، دامداری، خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، کنسانتره و تولید کودهای شیمیایی است.

وی اظهار داشت: همچنین طی سال‌جاری صندوق کارآفرینی امید ۱۴۷ میلیارد و ۶۸۱ میلیون ریال تسهیلات در بخش‌های مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری در آذربایجان‌غربی پرداخت کرده‌است.

وی گفت: تسهیلات مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری به حدود ۶۲۵ فقره پرداخت شده و برای حدود ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی کرده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی  اضافه کرد: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است.

آخوندزاده بیان کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار و معاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

صندوق کارآفرینی امید، بر اساس رویکرد جدید حمایت ازکسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =