استاندار اصفهان: همراهی مردم لازمه مقابله با کروناست

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: مهم‌ترین زیرساخت‌های مورد نیاز در شرایط کرونا تفکر و ایده مردم است اگر مردم همراهی نکنند نتیجه‌ای برای مقابله با ویروس نخواهیم داشت.

عباس رضایی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رییس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، اظهار داشت: باید تمام هم و غم را در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا به کار ببندیم.

وی با بیان اینکه برای سلامتی نمی‌توان قیمت تعیین کرد، اظهارکرد: نیروهای بهداشت و درمان خسته از کار نیستند بلکه خسته از عدم رعایت مردم در این ارتباط هستند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: مردم اصفهان در زمینه تفکر و ایده توانا هستند اما انتظار بیشتر ما از مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه از فردا ۱۵ تیرماه ورود افراد در مجموعه اداری و اماکن سربسته، بانک‌ها، مترو و اتوبوس بدون ماسک ممنوع است، ادامه داد: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی خدماتی در این مجموعه ها  ارایه نخواهد شد.

رضایی افزود: زمانی اقدامات موثر خواهد شد که مردم همکاری کرده و از حضور در مجالس غیر ضروری در شرایط کرونایی پرهیز کنند.

وی با تاکید بر فراهم شدن تمهیدات برای فراگیری زندگی با کرونا، خاطرنشان کرد: باید در زمینه زندگی با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی فرهنگ سازی صورت بگیرد.

استانداری اصفهان بیان کرد: بنا به تاکید رییس جمهوری فردی که کرونا مثبت می‌شود باید از حضور در مجامع پرهیز کند و به محل کار و خانواده وی اطلاع داده شود.

به گفته وی شست ‌و شوی مکرر دست‌ها، استفاده از ماسک، دوری از تجمعات بی‌جهت و بی‌مورد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم تجمع در پارک‌ها می‌توان کرونا را شکست داد.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعته گذشته ۲ هزار و ۴۴۹ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و مجموع آمار کشور به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =