فرماندار ری: ایجاد اشتغال در روستاها باید اولویت اصلی دهیاران باشد

شهرری ـ ایرنا ـ فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: ایجاد اشتغال پایدار، تقویت اقتصاد روستاییان و مدیریت افکار عمومی روستا باید اولویت اصلی دهیارن این شهرستان باشد.

حسین توکلی کجانی روز شنبه در نشست هم اندیشی دهیاران شهرستان ری به مناسبت چهاردهم تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها اظهار داشت: دهیاران از محل اعتبارات ارزش افزوده و ایجاد تعاونی های روستایی با همکاری اعضای روستا باید به دنبال ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در این مناطق باشند.

وی با بیان اینکه اشتغال روستاییان نباید در کارمندی در دهیاری ها و سایر امور دولتی و اداری خلاصه شود، عنوان کرد: ایجاد اشتغال و تقویت بنیه مالی روستاییان باعث مهاجرت معکوس روستاییان از شهر به روستا و همچنین جلوگیری از فروش و تغییر کاربری اراضی کشاورزی در جنوب تهران می شود.

توکلی بیان داشت: عملکرد خوب دهیاران در حوزه اقتصاد روستا نقش بسزایی در رضایت افکار عمومی و رضایتمندی مردم از دولت و نظام می شود.

وی با تاکید براینکه دهیاران نباید نسبت به حریم روستا بی تفاوت باشند، ابراز کرد: صیانت از حریم روستا و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز جزو وظایف حاکمیتی دهیارن می باشد که باید در این حوزه فعالانه تر وارد عمل شوند. پ

سیمای عمومی روستاهای شهرستان ری عوض شده است

توکلی در ادامه با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در چهارچوب برنامه توسعه کشور اعتبارات خوبی از محل ارزش افزوده برای توسعه و عمران روستاها تخصیص داده است، افزود: سیمای عمومی روستاهای شهرستان ری از نظر راه روستایی، ایجاد امکانات رفاهی، آب شرب، گاز و برق نسبت به قبل کاملا عوض شده است.

این مسئول تخصیص اعتبارات بر اساس سرانه جمعیتی را از دیگر گام های خوب دولت دکتر روحانی و مجلس در جهت توسعه روستاها عنوان کرد و گفت: دهیاران باید تمامی منابع تخصیص داده شده به روستاهایشان را در جهت توسعه زیرساخت ها و ایجاد اشتغال پایدار هزینه نمایند.

توکلی ادامه داد: تمامی دهیاران باید از تجربه خوب جهاد سازندگی در اوایل انقلاب برای توسعه روستاها استفاده کنند تا شاهد تحولات اساسی در روستاهای جنوب تهران باشیم.

نشست هم اندیشی دهیاران شهرستان ری به مناسبت چهاردهم تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها امروز شنبه با حضور حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری، معصومه پرندوار مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران و جمعی از مسئولان و دهیاران شهرستان ری در فرمانداری برگزار شد.

لازم به ذکر است در انتهای این نشست از تعدادی از دهیارن نمونه جنوب تهران با اهدای لوح تجلیل شد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در پنج بخش مرکزی، کهریزک، قلعه نو، حسن آباد فشافویه و خاوران در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =