قرارگاه مجازی قرآن به نیازهای دانش‌آموزان پاسخ می‌گوید

تهران- ایرنا- مدیر کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گفت: راه‌اندازی قرارگاه مجازی در حوزه فعالیت های قرآن، عترت و نماز بدنبال توانمندسازی نیروی انسانی و پاسخ به سوالات و نیازهای دانش‌آموزان و انتقال محتوای تربیتی به دانش‌آموزان، مربیان و معلمان است.

به گزارش معاونت پرورشی و فرهنگی، محمدرضا مسیب زاده در جلسه ویدیو کنفرانس مدیران ستاد اقامه نماز کشور که صبح امروز شنبه در محل ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد، با اشاره به شرایط موجود کشور در مقابله با ویروس منحوس کرونا گفت: شرایطی که شیوع کرونا در کشور و دنیا به وجود آورد یک انتخاب نبود، بلکه یک اجبار بود و به تبع آن تمام فعالیت‌ها را تحت الشعاع خود قرار داد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت هایی که برای تجمع و فعالیت‌های حضوری وجود دارد، محور فعالیت ها بیشتر در فضای مجازی است که لازم است به دو اصل ویژه در این امر توجه شود؛ یکی اینکه در یک  شرایط کاملاً  استثنایی هستیم و دیگری اینکه باید مراقب باشیم این استثناء جای اصل را در فعالیت های آینده نگیرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: البته به رغم همه محدودیت هایی که کرونا به وجود آورد، اتفاقات خوبی در آموزش و پرورش رقم خورده است که یکی از آنها راه اندازی شبکه شاد است. این شبکه نماد یک اتفاق بزرگ برای مخاطبان خاص و عام آموزش و پرورش به ویژه در حوزه قرآن، عترت و نماز است که از این بستر می توان به خوبی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی قرارگاه مجازی در حوزه فعالیت های قرآن، عترت و نماز درصدد توانمندسازی نیروی انسانی و پاسخ به سوالات و نیازهای دانش آموزان و انتقال محتوای تربیتی به دانش آموزان، مربیان و معلمان هستیم. امید است با آغاز سال تحصیلی جدید هیات های اندیشه ورز در حوزه اقامه نماز نیز در مدارس فعال شوند.

مسیب زاده با اشاره به عنوان بیست و نهمین اجلاسیه نماز "خانه، مسجد ومدرسه" گفت: در کانال قرآن، عترت و نماز در شبکه شاد برنامه‌های خوبی تحت عنوان هر منزل یک مسجد بارگذاری می شود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است و این امر نشان‌دهنده مشارکت و حمایت خانواده ها و حساس بودن آنها نسبت به امر نماز است.

در ادامه جلسه رضا بهشتی باویل، معاون اداره نماز با بیان اینکه تعامل خوبی بین همکاران حوزه ستادی زارت آموزش و پرورش با ستاد مرکزی اقامه نماز کشور برای انجام فعالیت ها وجود دارد و این امر باید به استان ها نیز تسری پیدا کند، گفت: ظرفیت و فرصت های بسیار خوبی از نظر ساختار و برنامه ایجاد شده که تعامل و هم فکری و همدلی بیشتر در مدیریت منابع می تواند نقش اساسی در رسیدن به اهداف و نتایج مورد انتظار  داشته باشد.
سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ابتدای این جلسه نکاتی را پیرامون امور اجرایی، عملیاتی برنامه هایسااد اقامه نماز با مسئولان استانی در میان گذاشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =