مدیرکل پست کردستان: بسته‌های پستی تا وزن ۳۰ کیلوگرم تحویل و جابجا می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل پست کردستان گفت: براساس دستورالعمل جدید بسته‌های تا وزن ۳۰ کیلوگرم در باجه‌های پستی تحویل گرفته و به درب منازل مشتریان ارسال می‌شود.

شهاب وحیدیان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس، امکان دریافت بسته‌های با بیش از ۳۰ کیلوگرم وجود ندارد، مگر اینکه قابل تفکیک بوده و به صورت جداگانه ارسال شود.

وی به گلایه برخی شهروندان مبنی بر عدم ارسال بسته‌های پستی با وزن بالا به درب منازل اشاره کرد و افزود: ماموران وظیفه دارند طبق دستورالعمل ابلاغی بسته‌های پستی را به درب منازل برده و تحویل مشتریان دهند.

مدیرکل پست کردستان با بیان اینکه مردم در صورت مشاهده تخلف، آن را به اداره پست گزارش کنند تا رسیدگی شود، یادآور شد: روزانه بیش از ۱۰ هزار مرسوله پستی در استان توسط ۷۵ مامور نامه‌رسان به مشتریان تحویل داده می‌شود.

وحیدیان به تلاش ماموران و پرسنل شرکت پست با وجود شیوع کرونا و سنگینی کار اشاره و تاکید کرد: به دلیل انجام قرنطینه و گندزدایی مرسوله به صورت روزانه، تاخیری حدود ۴۸ ساعته در ارسال بسته‌ها به مقصد به وجود آمده که برای حفظ سلامتی شهروندان است.

وی با بیان اینکه مرسوله پستی با سلامت کامل تحویل مشتریان داده می‌شود، گفت: هنگامی که مرسوله تحویل اداره پست می‌شود مشمول بیمه عمومی شده البته با توجه به اینکه ارزش واقعی بسته مرسوله اعلام نشده، در صورت مفقودی تا سه برابر ارزش آن غرامت پرداخت می‌شود.

در حال حاضر ۱۹۱ دفتر پست روستایی و ۱۹۰ دفتر پست شهری در کردستان به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =