۱۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83843790
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی یزد اختصاص یافت

یزد- ایرنا- شهردار یزد گفت: برای اجرای ۵۲۰ پروژه بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی اختصاص یافت و به مرور تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

جمال‌الدین عزیزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح‌ها در بخش‌های متخلف مورد نیاز عمرانی شهری در تمام مناطق زیرپوشش برای رفاه حال شهروندان اجرایی و پاسخگوی نیاز همگان است.

مغایرت‌های مالی در حال پیگیری است 

وی در ادامه به مغایرت‌های مالی به وجود آمده در شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع با جد در چارچوب مقررات با همکاری بخش‌های مربوطه در حال بررسی است و اعضای شورای اسلامی شهر تصمیم بر روشن شدن آنها دارند.

این مسوول اظهار کرد: با همکاری نزدیک که بین کمیته حسابرسی، کمیسیون بودجه شورا و همکاران در شهرداری صورت گرفت بعد از جلسات متعدد و بررسی‌های زیاد این مغایرت‌ها مشخص و گزارش آن به شورای اسلامی شهر ارائه گردید.

عزیزی خاطر نشان کرد: شهرداری ملکف شد تا فرآیندهای مالی را بازنگری و اگر گردش کارها نیاز به اصلاحات و تغییر رویه‌ها داشت نیز مورد بررسی قرار دهد بنابراین در راستای قانون تمام موارد بررسی و اقدام مناسب به عمل می‌آید.

شهردار یزد یادآور شد: هم‌اکنون اصلاح فرآیندها به نحوی اتفاق افتاده که در حال حاضر هیچ مغایرتی بین اسناد و سیستم دریافتی وجود ندارد و با تعریف مکانیزم این مغایرت‌ها دیگر بروز نخواهد کرد و اگر باشد همان لحظه مشخص و باید رفع شود.

به دنبال خرید اتوبوس BRT هستیم 

عزیزی به فعالیت‌های مختلف شهرداری اشاره کرد و گفت: در زمینه اتوبوس BRT نیاز به اوراق مشارکت عمومی است و اگر بتوانیم مجوز انتشار آن را دریافت کنیم به زودی اقدام به خرید اتوبوس‌ها خواهیم کرد و همچنین ۵۰ اتوبوس بخش‌خصوصی تعویض و نوسازی و ۵۳ دستگاه نیز مجهز به کولر شدند.

شهرک بازیافت مطالبه جدی است 

وی  در مورد شهرک بازیافت گفت: ایجاد این شهرک مطالبه اصلی شهرداری است و اکنون نیز توافقاتی انجام شده و منتظر مجوز برای تحویل رسمی آن به شهرداری هستیم و امیدواریم ارگان‌ها همکاری کنند تا هرچه سریع‌تر این نیاز ضروری محقق شود.

به گفته شهردار یزد، یکی از اقدامات خوبی که امسال انجام آن جدی است ، ایجاد شهرک مشاغل سنگ و صنایع چوب و مبل است که رایزنی‌های لازم با اصناف انجام شده و به زودی عملیات کلنگ زنی آنها آغاز می‌شود.

افتتاح ۲۰ طرح در هفته شهرداری‌ها

وی به هفته شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: در این هفته برنامه‌های مختلفی با همکاری سازمان‌های زیر پوشش و مردم و برخی ادارات و سازمان صورت می‌گیرد که افتتاح ۲۰ طرح مختلف عمرانی به ارزش ۵۰ میلیارد تومان از اهم آنهاست.

شهردار یزد همچنین به رونمایی از نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در سه ماهه اول سال و خرید ۱۲ دستگاه اتوبوس پیشرفته با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان و بازسازی و نوسازی ۵۰ دستگاه اتوبوس و همچنین بازپیرایی تعدادی از پارک‌ها خبر داد .

عزیزی تصریح کرد: این طرح‌ها مربوط به تمامی حوزه‌های زیر پوشش شهرداری از جمله احداث زیرگذر سه راه آتش‌نشان، بازسازی و نوسازی آسفالت‌های شهری و احداث پارک‌های جدید است که صورت می‌گیرد.

۱۴ تا ۲۰ تیرماه هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نامگذاری شده است.

شهرداری یزد  ۳۰۰ نوع خدمات به مردم ارائه می‌دهد که از تنوع بالایی برخوردار است و در قالب پنج منطقه و ۱۰ سازمان خدمات عمرانی، فرهنگی، زیرساختی و ورزشی فعالیت دارد.

از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان حدود ۶۰ درصد در شهر یزد زندگی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =