استاندار کرمان: نظارت بهداشتی بر اماکن عمومی با جدیت دنبال می‌شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک از ۱۵ تیرماه گفت: نظارت بهداشتی بر اماکن، ادارات و اصناف در این استان با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش ایرنا،  محمدجواد فدائی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا با تاکید بر اینکه تنظیم درست چک لیست ها مهم ترین نکته در نظارت است اظهار داشت : احتمال ادامه بیماری کرونا برای مدتی وجود دارد و اکنون در شرایطی به سر می‌بریم که با تعطیلی مشکل حل نمی‌شود. 

استاندار کرمان با بیان اینکه ممکن است تا پایان سال و یا اوایل سال آینده این بیماری ادامه داشته باشد، تصریح کرد: در این شرایط کنترل و نظارت بهترین راه حل است که عوم مردم باید این مهم را مورد توجه قرار دهند تا سلامت آنان تامین شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست با اشاره به وضعیت جنوب استان کرمان خواستار اعمال محدودیت‌ها در جنوب استان تا پایان  این هفته یا آخر تیرماه شد و افزود: این مهم سبب کاهش بار مراجعه و شیوع بیماری می‌شود که به طور قطع تاثیرگذار خواهد بود.

حمیدرضا رشیدی نژاد با بیان اینکه مهم‌ترین مساله رعایت پروتکل‌های بهداشتی است گفت: تعطیلی یا وضعیت نیمه تعطیلی در برخی ادارات و صنوف برخی استان‌ها اعمال شده است.

وی با تاکید بر اینکه نحوه کنترل مراجعه به ادارات باید اطلاع‌رسانی عمومی شود و نوبت بدهند زیرا محدودیت، همگانی است، تصریح کرد: اجباری شدن ماسک باید در همه مکان‌های شلوغ و سرپوشیده، پاساژها، مجتمع‌های تجاری و غیره اطلاع رسانی شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه بهترین ناظران مردم هستند و برای ثبت تخلفات می‌توانند با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند افزود: در برخی از مکان‌های خصوصی و مکان‌های بدون مجوز مراسم برگزار می‌شود که درخواست داریم با اعلام این موارد از سوی مراکز بهداشت، برخورد جدی با آنها صورت بگیرد.

رشیدی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر تالارها باز هستند و طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا باید با ۵۰درصد ظرفیت تالار فعالی باشند، خاطرنشان کرد: در این راستا باید نظارت و کنترل جدی بر نحوه فعالیت تالارها صورت گیرد و اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نشود با آن‌ها برخورد جدی شود. 

وی با بیان اینکه حداقل تا پایان تیرماه این بحران و شیوع وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود طی هفته‌های اخیر سیر نزولی در شیوع بیماری کرونا داشته باشیم گفت: همه مردم می‌توانند از ماسک پارچه‌ای (که در منازل وجود دارد) استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره پیشنهاد آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری کلاس حضوری برای پایه دوازدهم خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس به صورت کلاس رسمی به هیچ نحو امکان‌پذیر نخواهد بود.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =