۲ هزار و ۵۰۰ اصله درخت ارتفاعات کوه شب لارستان در آتش سوخت

لارستان- ایرنا- مدیرحفاظت محیط زیست شهرستان لارستان گفت: بر اثر وقوع آتش سوزهای اخیر در تیرماه ۹۹ در ارتفاعات کوه شب مرز بین هرمزگان و فارس حدود ۲ هزار و ۵۰۰ اصله درخت بنه و کیکم و بیش از ۳۰ هکتار عرصه مرتعی در مرز لارستان سوخت.

خدانظر انصاری شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین زیستگاه برخی گونه های جانوری و پرندگان همچون کل و بز کوهی و کبک، عقاب، شاهین و تیهو نیز در اثر وقوع این آتش سوزی ها تخریب شد.

وی با بیان اینکه ارتفاعات کوه شب در مرز بین هرمزگان و فارس از تیرماه سال جاری دچار چند فقره آتش سوزی شده بود، گفت: شدیدترین و طولانی ترین آن دوم تیرماه بود که به دلیل وزش شدید باد و پیش روی آتش به سوی ارتفاعات و قله کوه حدود چهار روز طول کشید.

انصاری میزان عرصه های مناطق حفاظت شده در شهرستان لارستان را حدود ۲۰۰ هکتار ذکر کرد .

این منطقه حفاظت شده زیستگاه جانورانی مانند آهو، بزکوهی، روباه، خوک، کفتار، شغال، جوجه‌تیغی، خرگوش و پرندگانی مانند کبک، عقاب، شاهین، تیهو، فاخته و بلبل است.

کوه شب با ارتفاع حدود ۲ هزار و ۸۸۸ متر از سطح دریا یکی از بلندترین کوه‌های جنوب ایران محسوب می‌شود و در مرز استان‌های فارس و هرمزگان بین روستای هرمود مهرخویی و شهر رویدر واقع است.

شهرستان لارستان در استان فارس در حد فاصل شهرستان‌های داراب، زرین‌دشت، جهرم، قیر و کارزین، خنج، اوز، گراش و لامرد قرار دارد و در شرق و جنوب با حاجی‌آباد، بندرعباس و بستک در استان هرمزگان همجوار است.

این شهرستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزا نفر در فاصله ۳۸۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =