۱۶ پایگاه سنجش کودکان در خراسان جنوبی آغاز به کار کرد

بیرجند - ایرنا - اجرای طرح سنجش کودکان بدو ورود به دبستان از امروز (شنبه) در ۱۶ پایگاه سنجش و ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی آغاز شد.

رییس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته ۱۲ هزارو ۵۰۰  نوآموز بدو ورود به دبستان امسال در این طرح سنجش خواهند شد.

سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۱۲۰ نفر در پایگاه‌های سنجش ارایه خدمت می‌کنند تصریح کرد: مراجعه کنندگان اصل شناسنامه دانش‌آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل‌شده، یک قطعه عکس در ابعاد سه در چهار و پرداخت مبلغ ۴۰ هزار تومان را برای ثبت‌نام باید ارایه کنند.

وی اظهار داشت: ارزیابی‌های مراقب سلامت شامل قد، وزن، مشکلات جسمی حرکتی، پوست، مو، دهان و دندان، ارزیابی بینایی، ارزیابی شنوایی و ارزیابی آمادگی تحصیلی در پایگاه‌های اولیه انجام و در صورت مشکوک بودن نوآموز به مراجع تخصصی ارجاع می‌شود.

وی بیان کرد: تمامی تدابیر بهداشتی بر اساس پروتکل‌های ابلاغی در این مراکز اندیشیده شده و والدین دغدغه‌ای در این مورد نداشته باشند.

حسینی با تاکید بر اینکه خوداظهاری والدین در مورد بیماری‌ها قابل توجه خواهد بود افزود: استفاده از ماسک برای کارکنان و مراجعه کنندگان الزامی است.

مدارس استان خراسان جنوبی در پی شیوع ویروس کرونا در کشور از پنجم اسفند سال گذشته تعطیل شد اما آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی، شبکه شاد و تلویزیون ادامه یافت.

تمامی مدارس ابتدایی و متوسطه جز مدارس استثنایی، مراکز پیش دبستانی و خوابگاه‌ها از روز شنبه ۲۷ اردیبهشت امسال به مدت یک ماه بازگشایی شدند ولی حضور دانش‌آموزان الزامی نبود و فقط برای رفع اشکال و سوال از معلمان به مدارس مراجعه کردند.

۱۷۸ هزار دانش‌آموز خراسان جنوبی در ۲ هزار و ۷۵۰ آموزشگاه و ۱۱ شهرستان استان تحصیل می‌کنند.

سه روش برای بازگشایی مدارس خراسان جنوبی در سال تحصیلی جدید از نیمه نخست شهریورماه براساس رنگ‌بندی شهرها تعریف شده است و با توجه به وضعیت شیوع کرونا، آموزش دانش‌آموزان در سال تحصیلی پیش‌رو ترکیبی از آموزش حضوری و غیرحضوری خواهد بود.

اخبار مرتبط