توزیع ۲۵۰ بسته بهداشتی ویژه بیماران خاص در اشنویه

مهاباد- ایرنا- رییس هلال احمر اشنویه گفت: ۲۵۰ بسته بهداشتی ویژه بیماران خاص در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا در این شهرستان توزیع شده است.

فخرالدین مام‌علی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر بسته حفاظتی شامل ماده ضدعفونی کننده دست و پوست و ماسک بوده که قسمت عمده آن بین خانوارهایی که دارای بیماران خاص هستند، توزیع شده است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تاثیر این بیماری بر روی افراد دارای بیماری‌های خاص و مشکلات تنفسی، نباید از توجه و آماده‌سازی این قشر آسیب‌پذیر در برابر این بیماری غافل شد و هلال احمر همواره تلاش کرده است در کنار این افراد باشد.

رییس هلال احمر اشنویه با بیان اینکه این بسته‌ها با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان توزیع شده است، افزود: علاوه بر توزیع بسته‌های بهداشتی توسط داوطلبان این جمعیت، اعضای جوانان هلال احمر، اقدام به فعالیت در فضای مجازی و ارائه آموزش‌های لازم برای استفاده از ماسک بین مردم کرده‌است.

وی افزود: ۲۸ بیمار همودیالیزی،۱۷ بیمار مبتلا به ام‌اس، ۲۰۲ بیمار مبتلا به سرطان از سوی دانشگاه علوم پزشکی جهت دریافت بسته‌ها معرفی شده و در صورتی که شهروندان مبتلا به بیماری خاص در لیست دریافت بسته‌ها نباشند، به هلال احمر شهرستان اشنویه مراجعه کنند.

اشنویه یکی از مناطق قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =