رتبه نخست جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در ارتباطات مردمی

بیرجند - ایرنا - سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی رتبه نخست را در بالاترین عملکرد اقدام مثبت در ارتباطات مردمی بین استان‌های کشور کسب کرد.

رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری، عملکرد و اقدام روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور درخصوص میزان درصد اقدام مثبت در جهت درخواست‌های مردمی و داشتن بیشترین برنامه دیدار چهره به چهره مردمی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد.

حامد عارفی‌نیا روز شنبه اظهار داشت: بر همین اساس و به استناد نامه سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، ریاست سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی حائز رتبه اول در "بالاترین عملکرد اقدام مثبت در ارتباطات مردمی" بین استان‌های کشور شده است که موفقیت بسیار ارزشمندی در حوزه ارتباطات مردمی محسوب می‌شود.

وی کسب این موفقیت را به جامعه بزرگ کشاورزی تبریک گفت و افزود: امید است با اتکال به خداوند متعال بتوانیم بیش از گذشته در جهت بررسی و اقدام درخصوص مطالبات به حق کشاورزان استان گام برداریم.

در حال حاضر بیش از ۱۸۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت محصولات باغی و زراعی است و میزان تولیدات محصولات زراعی، کشاورزی و باغی در این استان ۷۹۵ هزار تن است.

خراسان جنوبی با داشتن ۹۸ درصد سطح زیرکشت عناب به عنوان اولین تولیدکننده این محصول در کشور و جهان مطرح است، همچنین این استان تنها تولیدکننده زرشک بی‌دانه در جهان است که سالانه ۲۱ هزار تن زرشک در خراسان جنوبی تولید می‌شود.

زعفران نیز یکی از محصولات کشاورزی ارزشمند صادراتی این استان است که سالانه حدود ۶۵ تن از مزارع خراسان جنوبی برداشت می‌شود.

بیش از ۴۰ درصد جمعیت این استان مرزی به کشاورزی اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =