انیمیشن «صید» تمثیلی از مشکلات انسان امروزی است

تهران-ایرنا- انیمیشن کوتاه «صید» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی سلمان اربابون، قصه‌ای تمثیلی از مشکلات و گرفتاری‌های انسان امروزی و با موضوع خودشناسی و تاکید بر رجوع به خویشتن برای آزادی، در حال تولید است.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در خلاصه موضوع این انیمیشن که با تکنیک دوبُعدی سنتی (روی کاغذ) انجام می‌شود، آمده است: «صیاد در انتظار صید نشسته بود و آگاه نبود که خود، صید صیادی دیگر است...»سلمان اربابون درباره‌ی شیوه شکل‌گیری انیمیشن کوتاه صید توضیح داد: حدود هفت سال بود قصد ساخت قصه‌ای تمثیلی از مشکلات و گرفتاری‌های انسان کنونی را داشتم. نمادهای به کار رفته در این قصه ریشه در فرهنگ و ادبیات فارسی دارند. ماهی در فرهنگ‌های مختلف از جمله ایران، مظهر زندگی و شادابی است. مرد کهنسال در قصه‌ ما با ظاهری هندسی روایت‌گر انسان امروز است؛ انسانی درگیر روزمره‌گی و فضای خشک که در تقابل با پویایی طبیعتش است.

وی افزود: تولید انیمیشن صید با توجه به شیوع بیماری کرونا و برای حفظ سلامت عوامل تولید، به‌صورت دورکاری در حال انجام است و امیدوارم تا پایان سال ۹۹ آماده نمایش شود.عوامل تولید این انیمیشن کوتاه ۸ دقیقه‌ای که درمرکز گسترش سینمای مستند و تجربی  تولید شده است، عبارتند از: فیلمنامه: پیام پارسافر، طرح و ایده شخصیت: عرفان محمدی‌آذر، طراح شخصیت، طراح استوری‌بُرد و انیماتور: مهدی قومورلو، طراح کانسپت، لی‌آوت و بک‌گراندها: نگاره حلیمی، کامپوزیت: سلمان اربابون، تدوین: سلمه اربابون، طراح صدا و صداگذاری: حسن مهدوی، آهنگساز: فرنام فرهنگ‌کرمانی، تهیه‌کننده و کارگردان: سلمان اربابون.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =